15:03 | 30.05.11 | Նորություններ | 3161
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ի Նորարարության ուսանողական մրցույթի հաղթող է ճանաչվել Երեւանի պետական համալսարանի (ԵՊՀ) Ինֆորմատիկայի եւ կիրառական մաթեմատիկայի 4-րդ կուրսի ուսանող Դավիթ Վարդանյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, որպես մրցանակ էլեկտրոնային քվեարկության նախագծի հեղինակը ստացել է հնարավորություն 6-ամսյա վճարվող ստաժավորում անցնել Ֆրանսիայում` Orange Labs գիտահետազոտական լաբորատորիաներից մեկում, որի ընթացքում նա կաշխատի նորարարական նախագծերից մեկի վրա:
Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է, որ 11 հոգուց բաղկացած ժյուրին նշել է Դավիթ Վարդանյանի տեխնիկական գիտելիքների բարձր մակարդակը, ինչպես նաեւ նախագծի մարքեթինգային յուրահատկությունը: “Դավիթը նաեւ ներկայացրել է այն ոլորտները, որտեղ իր նախագիծը կարող է իրական կիրառում ունենալ”, - ասել է Բրունո Դյութուան:
Ժյուրին բարձր է գնահատել նաեւ ԵՊՀ Ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետի ուսանող Գեւորգ Պողոսյանի աշխատանքը: Orange Armenia-ն առաջարկել է նրան աշխատանքային պրակտիկա անցնել ընկերությունում: Գեւորգ Պողոսյանը ներկայացրել է նախագիծ կարճ հաղորդագրությունների կիրառման նոր մոտեցման վերաբերյալ: Ընկերությունը չի բացառում հետագայում նրա գաղափարի կիրառումն իր ցանցում:
Orange Armenia-ի մրցույթին, որն անց էր կացվում մարտի 4-ից ապրիլի 20-ը, մասնակցում էին ԵՊՀ-ի, Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի (ԵՊՃՀ), ինչպես նաեւ այդ երկու բուհերի մասնաճյուղերի ուսանողները:

15:03 | 30.05.11 | Новости | 4309
Ереван/Медиамакс/. Студент 4-го курса факультета информатики и прикладной математики Ереванского госуниверситета (ЕГУ) Давид Варданян стал победителем инновационного студенческого конкурса Orange Armenia.
Как сообщает Медиамакс, в качестве приза автор проекта электронного голосования получил возможность пройти оплачиваемую 6-месячную стажировку, во время которой он будет работать над инновационным проектом в одной из научно-исследовательских лабораторий Orange Labs во Франции.
Гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа сказал, что жюри конкурса, в состав которого входили 11 человек, отметило высокий уровень технических знаний Давида Варданяна, а также маркетинговую оригинальность проекта. «Давид представил также сферы, где его проект может получить реальное применение», - сказал Бруно Дютуа.
Жюри высоко оценило также работу студента факультета радиофизики ЕГУ Геворга Погосяна. Orange Armenia предложила ему пройти практику в компании. Геворк Погосян представил проект о применении новых подходов коротких сообщений. Компания не исключает возможности применения этого проекта в своей практике.
В конкурсе Orange Armenia, который проходил с 4 марта по 20 апреля, приняли участие студенты ЕГУ и Ереванского государственного инженерного университета (ЕГИУ), а также студенты филиалов двух этих вузов.