12:44 | 25.05.11 | Նորություններ | 4166
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում ներկայացվեցին Էլեկտրոնային փոխանցումներ իրականացնող համակարգերի միջազգային մատակարար M2M group ընկերությունների խմբի լուծումները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, միջոցառմանը, որը կազմակերպվել է ՏՏ-անվտանգության ոլորտում մասնագիտացած Ապագա Թեքնոլոջիս ընկերության կողմից, մասնակցում են հայկական բանկերի, վարկային կազմակերպությունների, սուպերմարկետների ցանցերի եւ այլ ոլորտների ներկայացուցիչներ:
M2M group-ի բիզնես-միավորի մենեջեր Մոհամեդ Մուխլիսը (Mohammed Moukhlis) տեղեկացրեց, որ ընկերությունը աշխատում է շուրջ 40 երկրներում ՝ առաջարկելով իր լուծումները բանկերին, վճարային համակարգերին, հեռահաղորդակցության օպերատորներին, հանրային ծառայություններ մատուցող ընկերություններին եւ պետական հատվածին:
Ներկայացնելով ընկերությունների խմբի Magix էլեկտրոնային փոխանցումների համակարգը, M2M group-ի վաճառքների գծով տնօրեն Թարիք Աջդինը (Tariq Ajdain) տեղեկացրեց, որ Visa, MasterCard, AmEx եւ այլ վճարային ցանցերի կողմից վավերացված Magix համակարգը ապահովում է թողարկող եւ սպասարկող գործողությունների արդյունավետ եւ ընդհանրական կառավարում, աջակցում է տարատեսակ քարտային փոխանցումներին: Ըստ Թարիք Աջդինի, համակարգը թույլ է տալիս տարաբնույթ նպատակներով փոխանցումներ իրականացնել ինչպես բանկոմատների եւ POS-տերմինալների, այնպես էլ ինտերնետի եւ բջջային հեռախոսի միջոցով:

Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереване были представлены решения группы компаний M2M group - международного поставщика систем электронных переводов.
Как сообщает Медиамакс, в презентации, организованной компанией Apaga Technologies, специализирующейся в области IT-безопасности, участвовали представители армянских банков, кредитных организаций, сетей супермаркетов и т.д.
Менеджер бизнес-единицы M2M group Мохамед Мухлис (Mohammed Moukhlis) сообщил, что компания работает в 40 странах, предлагая свои решения банкам, платежным системам, телекоммуникационным операторам, компаниям, предоставляющих общественные услуги, а также государственному сектору.
Представляя разработанную группой компаний систему электронных платежей Magix, директор по продажам M2M group Тарик Аждин (Tariq Ajdain) отметил, что Magix, заверенная со стороны платежных систем Visa, MasterCard, AmEx, позволяет осуществлять переводы в различных целях как через банкоматы и  POS-терминалы, так и посредством интернета и мобильного телефона.