12:44 | 25.05.11 | Նորություններ | 4166
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում ներկայացվեցին Էլեկտրոնային փոխանցումներ իրականացնող համակարգերի միջազգային մատակարար M2M group ընկերությունների խմբի լուծումները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, միջոցառմանը, որը կազմակերպվել է ՏՏ-անվտանգության ոլորտում մասնագիտացած Ապագա Թեքնոլոջիս ընկերության կողմից, մասնակցում են հայկական բանկերի, վարկային կազմակերպությունների, սուպերմարկետների ցանցերի եւ այլ ոլորտների ներկայացուցիչներ:
M2M group-ի բիզնես-միավորի մենեջեր Մոհամեդ Մուխլիսը (Mohammed Moukhlis) տեղեկացրեց, որ ընկերությունը աշխատում է շուրջ 40 երկրներում ՝ առաջարկելով իր լուծումները բանկերին, վճարային համակարգերին, հեռահաղորդակցության օպերատորներին, հանրային ծառայություններ մատուցող ընկերություններին եւ պետական հատվածին:
Ներկայացնելով ընկերությունների խմբի Magix էլեկտրոնային փոխանցումների համակարգը, M2M group-ի վաճառքների գծով տնօրեն Թարիք Աջդինը (Tariq Ajdain) տեղեկացրեց, որ Visa, MasterCard, AmEx եւ այլ վճարային ցանցերի կողմից վավերացված Magix համակարգը ապահովում է թողարկող եւ սպասարկող գործողությունների արդյունավետ եւ ընդհանրական կառավարում, աջակցում է տարատեսակ քարտային փոխանցումներին: Ըստ Թարիք Աջդինի, համակարգը թույլ է տալիս տարաբնույթ նպատակներով փոխանցումներ իրականացնել ինչպես բանկոմատների եւ POS-տերմինալների, այնպես էլ ինտերնետի եւ բջջային հեռախոսի միջոցով:

Yerevan/Medimax/. E-payment solutions of M2M group, international supplier of e-transfer systems, were presented in Yerevan today.
Representatives of Armenian banks, loan organizations, networks and supermarkets attended the presentation organized by Apaga Technologies, a company specialized in the sphere of IT-security, Mediamax reports.
M2M group Business Manager Mohammed Moukhlis stated that the company operates in 40 countries offering its solutions to banks, payment systems, telecommunication operators, and companies providing public services, as well as to the government sector.
Representing Magix e-payment system elaborated by the company, M2M Sales Director Tariq Ajdain said that Magix has been approved by Visa, MasterCard, AmEx payment systems. It will allow making money transfers for various purposes through ATM machines and POS-terminals as well as via internet and mobile phones.