Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է 2011-2012 թթ. ուսանողների ստաժավորման` “3-րդ սերունդ” ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ամառային 2 ամիսների ընթացքում ուսանողներին հնարավորություն կընձեռվի աշխատել ընկերության ամենատարբեր ստորաբաժանումներում, ինչպես նաև  սովորել “Հայաստանի Beeline Համալսարանում”: Ամառային ստաժավորման ավարտին լավագույնները կկարողանան շարունակել աշխատանքը “ԱրմենՏել”-ում` ճկուն գրաֆիկով, որը կարելի է համատեղել դասերի հետ: Հետագայում շրջանավարտների առջև բացվում է “ԱրմենՏել”-ում մշտական աշխատանքի անցնելու հեռանկարը:
“Հանդիսանալով Հայաստանի հեռահաղորդակցության խոշորագույն օպերատոր, “ԱրմենՏել” ընկերությունը տաղանդավոր երիտասարդներին հանավորություն է տալիս գործնական փորձ ձեռք բերել ոչ միայն կապի ոլորտում, այլև մարքեթինգի, վաճառքների, ֆինանսների կառավարման: Այդ փորձն, անշուշտ, կօգնի ուսանողներին հետագայում աշխատանքի տեղավորման հարցում”, - ասաց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծրագրին կարող են մասնակցել ՀՀ բուհերի բարձր կուրսերի ուսանողները: “ԱրմենՏել”-ում ստաժավորում անցնել ցանկացողները պետք է մինչև հունիսի 1-ը լրացնեն համապատասխան դիմումը ընկերության www.beeline.am կայքում և ուղարկեն այն student@beeline.am հասցեին:
Հայաստանում  “3-րդ սերունդ”  ստաժավորման ծրագիրն իրականացվում է 2008 թվականից: Երեք տարիների ընթացքում ստաժավորում են անցել  տասնյակ ուսանողներ, որոնց մեծ մասն այժմ հանդիսանում է “ԱրմենՏել” ընկերության աշխատակիցներ:

15:26 | 23.05.11 | News | 3439
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) announces the launch of “3rd Generation” student internship program for the period of 2011-2012.
In the course of summer months of those two years, the interns will work in various subdivisions of the company and will pass training at “Beeline University, Armenia”. Upon completion of the summer internship, the best students will be provided the chance to continue working in “ArmenTel” for the term of 1 year with a flexible schedule, which can easily be combined with the study at a higher educational institution. Further on, the graduates will be provided the prospect of being employed in “ArmenTel” Company.
“As the largest telecommunication operator of Armenia, “ArmenTel” company provides young talents the chance to demonstrate their skills and gain experience of practical work not only in the sphere of connection services, but also marketing, sales, finance management, etc. This experience will undoubtedly help students in terms of further employment”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko said.
Students of senior years of higher educational institutions of Armenia can participate in the program.
People, who want to pass internship, should fill in the corresponding application at www.beeline.am website of the Company by June 1, 2011, and send it at student@beeline.am.