Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է 2011-2012 թթ. ուսանողների ստաժավորման` “3-րդ սերունդ” ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ամառային 2 ամիսների ընթացքում ուսանողներին հնարավորություն կընձեռվի աշխատել ընկերության ամենատարբեր ստորաբաժանումներում, ինչպես նաև  սովորել “Հայաստանի Beeline Համալսարանում”: Ամառային ստաժավորման ավարտին լավագույնները կկարողանան շարունակել աշխատանքը “ԱրմենՏել”-ում` ճկուն գրաֆիկով, որը կարելի է համատեղել դասերի հետ: Հետագայում շրջանավարտների առջև բացվում է “ԱրմենՏել”-ում մշտական աշխատանքի անցնելու հեռանկարը:
“Հանդիսանալով Հայաստանի հեռահաղորդակցության խոշորագույն օպերատոր, “ԱրմենՏել” ընկերությունը տաղանդավոր երիտասարդներին հանավորություն է տալիս գործնական փորձ ձեռք բերել ոչ միայն կապի ոլորտում, այլև մարքեթինգի, վաճառքների, ֆինանսների կառավարման: Այդ փորձն, անշուշտ, կօգնի ուսանողներին հետագայում աշխատանքի տեղավորման հարցում”, - ասաց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծրագրին կարող են մասնակցել ՀՀ բուհերի բարձր կուրսերի ուսանողները: “ԱրմենՏել”-ում ստաժավորում անցնել ցանկացողները պետք է մինչև հունիսի 1-ը լրացնեն համապատասխան դիմումը ընկերության www.beeline.am կայքում և ուղարկեն այն student@beeline.am հասցեին:
Հայաստանում  “3-րդ սերունդ”  ստաժավորման ծրագիրն իրականացվում է 2008 թվականից: Երեք տարիների ընթացքում ստաժավորում են անցել  տասնյակ ուսանողներ, որոնց մեծ մասն այժմ հանդիսանում է “ԱրմենՏել” ընկերության աշխատակիցներ:

15:26 | 23.05.11 | Новости | 4684
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о начале программы стажировки студентов «3-е поколение» на период 2011-2012гг.
В течение двух летних месяцев стажерам предстоит работа в различных подразделениях компании, обучение в «Beeline Университете, Армения». По окончании летней стажировки лучшим студентам будет предоставлена возможность продолжить работу в «АрменТел» сроком на 1 год по гибкому графику, который можно легко совмещать с учебой в ВУЗе. В дальнейшем перед выпускниками открывается перспектива трудоустройства в компании «АрменТел».
«Являясь крупнейшим телекоммуникационным оператором Армении, компания «АрменТел» предоставляет возможность молодым талантам проявить себя и получить опыт практической работы не только в сфере услуг связи, но и маркетинга, продаж, управления финансами и т.п. Этот опыт, безусловно, поможет студентам в вопросе дальнейшего трудоустройства», - сказал гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
В программе могут принять участие студенты старших курсов из вузов Армении.
Желающие пройти стажировку должны до 1 июня 2011 года заполнить соответствующую заявку на сайте компании www.beeline.am и отправить ее по адресу student@beeline.am.