12:38 | 03.05.11 | Նորություններ | 5387
Երեւան: Մեդիամաքս: Telcell վճարային համակարգը պայմանագիր է կնքել Xsolla ընկերության` առցանց խաղերի վճարումների ընդունման համաշխարհային խոշորագույն համակարգի հետ:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են Telcell-ի մամուլի ծառայությունում, այդ ծառայության միջոցով առցանց խաղերի հայաստանյան սիրահարները հնարավորություն են ստացել գնել խաղերի ավելի քան 300 համաշխարհային մշակող եւ թողարկող ընկերությունների (Gameforge, Bigpoint, burda:ic, Nekki, InnoGames, Wargaming, Kalicanthus, Koramgame, iJetMedia, Innova Systems, Mail.ru եւ այլն) խաղային արժույթները:
Համակարգին միացված առցանց խաղում վճարում կատարելու համար www.2pay.ru կայքում սպառողը հղումով մտնում է այն էջ, որտեղ թվարկված են վճարման եղանակները, այնտեղ ընտրում է «Թել-Սել վճարային համակարգը» եւ նշում ապրանքի անհրաժեշտ ծավալը: Ապա նա հրահանգներ է ստանում վճարում կատարելու մասին: Հիմնականում վճարումը կատարվում է ակնթարթորեն եւ գրանցում չի պահանջում: Առաջին վճարման դեպքում յուրաքանչյուր սպառողի տրվում է 2pay-ի եզակի համար, որով նա հետագայում կարող է վճարումներ կատարել Telcell-ի ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով:

12:38 | 03.05.11 | Новости | 5388
Ереван/Медиамакс/. Платежная система Telcell подписала контракт с компанией Xsolla, крупнейшим сервисом по приему платежей в онлайн-игры по всему миру.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Telcell:, при помощи данного сервиса армянские любители онлайн игр получили возможность покупать игровую валюту в проектах более 300 мировых разработчиков и издателей игр, в том числе Gameforge, Bigpoint, burda:ic, Nekki, InnoGames, Wargaming, Kalicanthus, Koramgame, iJetMedia, Innova Systems, Mail.ru и других.
Чтобы произвести платеж в онлайн-игру, подключенную к системе, на сайте www.2pay.ru пользователь переходит по ссылке на страницу с перечнем способов оплаты, где выбирает «Платежную систему Телселл» и указывает необходимое количество товара. Далее он получает инструкции относительно того, как совершить платеж. В большинстве случаев оплата происходит мгновенно и не требует регистрации. При первой оплате каждому пользователю присваивается уникальный номер 2pay, по которому в дальнейшем он может осуществлять платежи через терминалы самообслуживания Telcell.