13:33 | 18.04.11 | Նորություններ | 4510
Երեւան: Մեդիամաքս: Synopsys Armenia ընկերության նախաձեռնությամբ սահմանվել է ՀՀ վարչապետի մրցանակը IT-ոլորտի մենեջերների համար:
Ինչպես այսօր հայտնել է Synopsys Armenia-ի գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը, մրցանակի նպատակն է աջակցել ՏՏ-ընկերությունների մենեջերների որակավորման բարձրացմանը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել IT-ընկերությունների մինչեւ 40 տարեկան մենեջերներ: Այդ ընկերությունների աշխատակիցների թիվը չպետք է գերազանցի 50-ը:
Լավագույն 3 մենեջերները հնարավորություն կստանան 2011թ. օգոստոսին մասնակցել ԱՄՆ Սթենֆորդի համալսարանում (Stanford Executive Instititute) կայանալիք ուսման կուրսին, որն ամեն տարի հայաստանյան մասնագետների համար հատկացնելու է երեք տեղ:
«Հայաստանն այն եզակի երկրներից մեկն է, որտեղ մրցույթն անցկացվում է այս ձեւաչափով` մասնավոր հատվածի նախաձեռնությամբ եւ կառավարության օժանդակությամբ: Մրցույթը մասնակիորեն լուծում է շատ կարեւոր խնդիր` IT-ընկերությունների մենեջերների որակավորման հարցը»,- ասել է Հովիկ Մուսայելյանը:
Մրցույթի գլխավոր հովանավորը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունն է, որը 3 մենեջերների ուսուցումը ֆինանսավորելու նպատակով կհատկացնի 19 մլն դրամ:
«Արդյունավետ կառավարումը մեր երկրի աճն ապահովող առանցքային գործոնն է, եւ մենք պարտավոր ենք օժանդակել այդ կարեւոր նախաձեռնությանը»,- ասել է ընկերության ղեկավար Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մրցույթի մասին մանրամասն տեղեկատվությունը եւ հայտի լրացման ձեւը հասանելի են հետեւյալ հասցեով` http://www.gov.am/am/announcements/item/62/:

13:33 | 18.04.11 | Новости | 4483
Ереван/Медиамакс/. По инициативе компании Synopsys Armenia учреждена премия премьер-министра Армении для менеджеров IT-сферы.
Как сообщил сегодня исполнительный директор Synopsys Armenia Овик Мусаелян, цель премии - содействовать повышению квалификации менеджеров IT-компаний.
В конкурсе могут принять участие менеджеры IT-компаний в возрасте до 40 лет. При этом
число сотрудников этих компаний не должно превышать 50 человек.
Лучшие 3 менеджера получат возможность в августе 2011 года пройти курсы в американском Стендфордском университете (Stanford Executive Instititute) , который ежегодно будет выделять три места для армянских специалистов.
«Армения одна из редких стран, где премия проводится в таком формате: по инициативе частного сектора и при поддержке правительства страны. Этот конкурс частично решает очень важную проблему – вопрос квалификации менеджеров IT-компаний», - сказал Овик Мусаелян.
Главным спонсором премии выступила компания ВиваСелл-МТС, которая выделит 19 млн драмов на финансирование обучения 3-х менеджеров. «Эффективное управление - ключевой фактор, обеспечивающий рост нашей страны, и мы обязаны содействовать столь важной инициативе», - сказал глава компании Ральф Йирикян.
Подробная информация о конкурсе и форма заявки размещены по адресу: http://www.gov.am/am/announcements/item/62/.