13:33 | 18.04.11 | Նորություններ | 4510
Երեւան: Մեդիամաքս: Synopsys Armenia ընկերության նախաձեռնությամբ սահմանվել է ՀՀ վարչապետի մրցանակը IT-ոլորտի մենեջերների համար:
Ինչպես այսօր հայտնել է Synopsys Armenia-ի գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը, մրցանակի նպատակն է աջակցել ՏՏ-ընկերությունների մենեջերների որակավորման բարձրացմանը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել IT-ընկերությունների մինչեւ 40 տարեկան մենեջերներ: Այդ ընկերությունների աշխատակիցների թիվը չպետք է գերազանցի 50-ը:
Լավագույն 3 մենեջերները հնարավորություն կստանան 2011թ. օգոստոսին մասնակցել ԱՄՆ Սթենֆորդի համալսարանում (Stanford Executive Instititute) կայանալիք ուսման կուրսին, որն ամեն տարի հայաստանյան մասնագետների համար հատկացնելու է երեք տեղ:
«Հայաստանն այն եզակի երկրներից մեկն է, որտեղ մրցույթն անցկացվում է այս ձեւաչափով` մասնավոր հատվածի նախաձեռնությամբ եւ կառավարության օժանդակությամբ: Մրցույթը մասնակիորեն լուծում է շատ կարեւոր խնդիր` IT-ընկերությունների մենեջերների որակավորման հարցը»,- ասել է Հովիկ Մուսայելյանը:
Մրցույթի գլխավոր հովանավորը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունն է, որը 3 մենեջերների ուսուցումը ֆինանսավորելու նպատակով կհատկացնի 19 մլն դրամ:
«Արդյունավետ կառավարումը մեր երկրի աճն ապահովող առանցքային գործոնն է, եւ մենք պարտավոր ենք օժանդակել այդ կարեւոր նախաձեռնությանը»,- ասել է ընկերության ղեկավար Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մրցույթի մասին մանրամասն տեղեկատվությունը եւ հայտի լրացման ձեւը հասանելի են հետեւյալ հասցեով` http://www.gov.am/am/announcements/item/62/:

13:33 | 18.04.11 | News | 4755
Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister’s award for IT managers has been instituted upon the initiative of Synopsis Armenia Company.
As Synopsis Armenia Executive Director Hovik Musayelyan said today, the goal of the award is to further the professional development of managers representing IT-companies.
Manages of IT companies in the age of up to 40 years can take part in the contest, and the number of these companies’ employees should not exceed 50.
Best 3 managers will be allowed to take courses in Stanford Executive Institute this August, which will annually allocate 3 places for Armenian specialists.
“Armenia is one of those rare countries where the award is held this way: upon the initiative of the private sector and with the assistance of the country’s government. This contest will partially resolve a vital problem - retraining of managers of IT companies,” Hovik Musayelyan said.
General sponsor of the award is VivaCell-MTS Company, which is going to allocate AMD 19mln to finance the education of 3 managers. “Effective management- is a key factor ensuring the development of our country and we have to assist this vital initiative,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian stated.
Detailed information about the contest and the application form are available at:  http://www.gov.am/am/announcements/item/62/.