14:17 | 04.03.11 | Նորություններ | 5750
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում կայացել է Հայաստանում հյուրանոցների օնլայն ամրագրման առաջին համակարգի` Armhotels.am-ի շնորհանդեսը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մասնակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, «ՌՈՒՄԵԱ» ընկերության տնօրեն Ռուբեն Գրիգորյանը, ով հանդիսանում է նաեւ ծրագրի հեղինակը, ասել է, որ համակարգի շնորհիվ կարելի է Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղում նախօրոք պատվիրել եւ վճարել 73 հյուրանոցային համարի դիմաց, միաժամանակ, հյուրանոցների թիվը մշտապես համալրվում է:
Հյուրանոցային համարների դիմաց կարող են վճարել ինչպես ArCa-ի, այնպես էլ միջազգային ճանաչում ունեցող վճարային համակարգերի քարտապանները: ArCa քարտապանները կարող են հյուրանոցային սենյակի դիմաց վճարել հայաստանյան համակարգի օնլայն-պրոցեսինգի, իսկ այլ քարտերի քարտապանները` Moneybookers պրոցեսինգային համակարգի միջոցով: Armhotels.am-ը ունի VeriSign կորպորացիայի կողմից տրամադրված անվտանգության սերտիֆիկատ:
«Ինտեգրվելով ամրագրման մի շարք խոշորագույն միջազգային համակարգերի, ինչպիսիք են Amadeus-ը, Galileo-ն, HRS-ն, Expedia-ն, GTA-ը, Hotels.com-ը եւ Travko-ն, մենք ստեղծում ենք աճի լայն հեռանկարներ այն կազմակերպությունների համար, որոնք համագործակցելու են Armhotels.am համակարգի հետ»,- ասել է Ռուբեն Գրիգորյանը:
Նա նշել է, որ շուտով բացի հյուրանոցային համարի ամրագրումից, Armhotels.am համակարգը կառաջարկի նաեւ բնակարանների կարճաժամկետ վարձակալության, ամառանոցների, թանգարանների տոմսերի, ռեստորանային սեղանների, մեկօրյա էքսկուրսիաների  պատվիրման եւ ավտոմեքենաների վարձակալության ծառայություններ:
Armhotels.am նախագծի գաղափարը ներկայացվել էր ՀՀ կառավարությանն առընթեր հակաճգնաժամային օպերատիվ շտաբի քննարկմանը 2009թ. սեպտեմբերին: Կառավարությունը նախագծի հեղինակներին տրամադրել էր վարկի երաշխիք, ինչի շնորհիվ մշակողները ստացել էին անհրաժեշտ ֆինանսավորում:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը փորձարկել է համակարգը` նշելով, որ դրա շնորհիվ Հայաստանը հավանական զբոսաշրջիկների համար կդառնա «ավելի մոտ եւ հուսալի»:

14:17 | 04.03.11 | Новости | 6018
Ереван/Медиамакс/. Презентация первой в Армении системы онлайн-резервации гостиниц Armhotels.am прошла сегодня в Ереване при участии премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна.
Как сообщает Медиамакс, директор компании «РУМЕА», которая является автором проекта, Рубен Григорян, сказал, что благодаря системе можно забронировать и оплатить номер в 73-х гостиницах Армении и Нагорного Карабаха, при этом число гостиниц постоянно пополняется.
Гостиничные номера могут оплатить как держатели карт ArCa, так и всех международно признанных платежных систем. Держатели карт ArCa могут оплатить пребывание в гостинице через онлайн-процессинг армянской системы, а держатели других карт – через процессинговую систему Moneybookers. Armhotels.am обладает сертификатом безопасности, выданным корпорацией VeriSign.
«Интергрируясь с рядом крупнейших мировых систем резервации, таких, как Amadeus, Galileo, HRS, Expedia, GTA, Hotels.com и Travko, мы создаем широкие перспективы роста для тех организаций, которые будут сотрудничать с системой Armhotels.am»,- сказал Рубен Григорян.
Он отметил, что вскоре помимо резервации гостиничных номеров система Armhotels.am предложит услуги резервации коттеджей, краткосрочной аренды квартир, билетов в музеи, столиков в ресторанах, однодневных экскурсий и проката автомобилей.
Идея проекта Armhotels.am была представлена на рассмотрение антикризисного оперативного штаба при правительстве Армении в сентябре 2009 года. Правительство предоставило авторам проекта госгарантию на получение кредита, благодаря чему разработчики получили необходимое финансирование.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян протестировал систему, отметив, что благодаря ей Армения станет для потенциальных туристов «ближе и надежнее».--0--