“ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) “ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ” ՓԲԸ-ին ապահովել է կապի համալիր ծառայություններով: Օպերատորը հաճախորդին մատուցում է ֆիքսված եւ շարժական կապի, ինչպես նաեւ տվյալների փոխանցման ծառայություններ:
Պայմանագրի համաձայն, բանկին տրամադրվել են թվային հեռախոսակապի կապուղիներ, կազմակերպվել է VPN վիրտուալ մասնավոր ցանց` լոկալ ցանցի ռեժիմում մասնաճյուղերի միջեւ տվյալների փոխանցումն ապահովելու նպատակով: Բացի այդ, հաճախորդը հնարավորություն է ստացել ինքնուրույն կառավարել տարբեր կարգավորումներն ու սահմանել աշխատակիցների առավելագույն զանգերը` web-ինտերֆեյսի միջոցով:
““ԱրմենՏել”-ի հետ համագործակցությունը թույլ է տալիս ընդլայնել հաղորդակցությունը մեր ընկերության ստորաբաժանումների միջեւ եւ անցում կատարել սկզբունքորեն նոր մակարդակ: Նախագծի իրականացման արդյունքում էապես նվազել են կապի ծախսերը եւ բարձրացել է ընկերության ներսում հաղորդակցության արդյունավետությունը”, - ասել է “ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ” ՓԲԸ-ի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման վարչության պետ Արմեն Մելքումյանը:
““ԱրմենՏել” ընկերությունը կորպորատիվ հաճախորդների համար համալիր լուծումների ներդրման մեծ փորձ ունի: Այսօր մենք տրամադրում ենք հեռահաղորդակցության ծառայությունների ամբողջ տեսականին` սովորական ձայնային կապից մինչեւ կոնվերգենտ բարդ լուծումներ: Կարեւոր է, որ նման ինտեգրումը թույլ է տալիս ընկերություններին ոչ միայն նվազեցնալ ծախսային մասը, այլեւ ապահովել ստորաբաժանումների միջեւ հարմարավետ ու որակյալ փոխգործակցությունը”, - նշել է “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

12:10 | 02.03.11 | News | 4712
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) provided “ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK” CJSC with complex telecommunication services: the operator provides the customer with services of landline and mobile connection, as well as a data transfer network.
According to the terms of the agreement, the bank is provided channels of digital telephone connection, a virtual private network VPN is organized for data exchange among the branches in local network mode. Besides, the customer has gotten the chance of independently managing various setup options and limit calls of employees through the web-interface.
“Cooperation with “ArmenTel” allowed us expanding communications among subdivisions of our company and entering a principally new level. As a result of realizing the project, the expenses for connection significantly reduced and the efficiency of communications inside the company increased”, Head of Information Technologies Development Department of “ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK” Armen Melkumyan stated.
““ArmenTel” has great experience in implementation of complex solutions for corporate customers. Today we present an entire range of telecommunication services: from simple voice connection to complex convergent solutions. It is important that such integration will allow the companies not only significantly reducing the expenditure component, but also provide for convenient and high quality interrelation among its subdivision”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.