Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Armenia-ն գործարկել է Orange Կինո ծառայությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Orange Կինո ծառայությունը հնարավորություն է ընձեռում Orange-ի ձայնային ծառայությունների բաժանորդներին ձեռք բերել ֆիլմի դիտման երկու տոմս` վճարելով միայն մեկ տոմսի արժեքը:
Նախաձեռնությունն իրականացնելու համար Orange Armenia ընկերությունը երկարաժամկետ համագործակցելու է Երեւանի “Մոսկվա” եւ Գյումրիի “Հոկտեմբեր” կինոթատրոնների հետ:
Ծառայությունից կարող են օգտվել Orange Խոսենք, Ամեն ամիս եւ Բիզնես ծառայությունների բաժանորդները շաբաթվա ցանկացած օր` օրական մեկ անգամ:
Ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել kino բառը 5555 կարճ համարին եւ ստանալ ծածկագիր, նույն օրը այն ներկայացնել վերոնշյալ կինոթատրոնների տոմսարկղ եւ ստանալ այդ օրը ցուցադրվող ցանկացած ֆիլմի երկու տոմս:
Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն ասել է, որ նախնական ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ հատկապես երիտասարդ բաժանորդների համար տոմսի գինը կարող է խոչընդոտ դառնալ ֆիլմերի դիտման համար, իսկ այս ծառայության շնորհիվ դա այլեւս խոչընդոտ չէ, քանի որ հաղորդագրության արժեքը 1500 դրամ է:
Գյումրիում ծառայությունը կսկսի գործել մեկ շաբաթից:
Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է.
“Նման նախաձեռնությունները համակցում են հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիան ժամանցի ձեւերի հետ: Արդեն մեկ տարի գործունեություն ծավալելով Հայաստանում` Orange-ը հանդես է եկել հիմնականում երաժշտական նախաձեռնություններով: Իսկ այսօր` գարնան առաջին օրը, մենք անակնկալ ենք մատուցում նաեւ կինոմաններին:”

13:44 | 01.03.11 | Новости | 4015
Как сообщает Медиамакс, услуга Orange Кино предоставляет возможность абонентам голосовых услуг Orange приобрести два билета на просмотр фильма по цене одного.
Для реализации проекта Orange Armenia будет в долгосрочной перспективе сотрудничать с кинотеатрами «Москва» в Ереване и «Октембер» в Гюмри.
Услугой могут воспользоваться абоненты услуг «Поговорим», «Каждый месяц» и «Бизнес» раз в день в любой день недели.
Для подключения к услуге необходимо послать слово kino на короткий номер 5555 и получить пароль, в тот же день представить его в кассы кинотеатров и получить два билета на любые киносеансы этого дня.
Директор по маркетингу Orange Арам Мкртчян заявил, что предварительные исследования показали, что для молодых абонентов цена билета может стать причиной отказа от посещения кинотеатра, а запуск данной услуги снимет эту проблему, так как цена sms-сообщения составляет 1500 драмов.
Услуга начнет действовать в Гюмри через неделю.
Генеральный директор Orange Бруно Дютуа заявил:
«Уже год действуя на армянском рынке, Orange в основном выступал с музыкальными проектами. А сегодня, в первый день весны, мы подготовили сюрприз также для киноманов».