Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Armenia-ն գործարկել է Orange Կինո ծառայությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Orange Կինո ծառայությունը հնարավորություն է ընձեռում Orange-ի ձայնային ծառայությունների բաժանորդներին ձեռք բերել ֆիլմի դիտման երկու տոմս` վճարելով միայն մեկ տոմսի արժեքը:
Նախաձեռնությունն իրականացնելու համար Orange Armenia ընկերությունը երկարաժամկետ համագործակցելու է Երեւանի “Մոսկվա” եւ Գյումրիի “Հոկտեմբեր” կինոթատրոնների հետ:
Ծառայությունից կարող են օգտվել Orange Խոսենք, Ամեն ամիս եւ Բիզնես ծառայությունների բաժանորդները շաբաթվա ցանկացած օր` օրական մեկ անգամ:
Ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել kino բառը 5555 կարճ համարին եւ ստանալ ծածկագիր, նույն օրը այն ներկայացնել վերոնշյալ կինոթատրոնների տոմսարկղ եւ ստանալ այդ օրը ցուցադրվող ցանկացած ֆիլմի երկու տոմս:
Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն ասել է, որ նախնական ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ հատկապես երիտասարդ բաժանորդների համար տոմսի գինը կարող է խոչընդոտ դառնալ ֆիլմերի դիտման համար, իսկ այս ծառայության շնորհիվ դա այլեւս խոչընդոտ չէ, քանի որ հաղորդագրության արժեքը 1500 դրամ է:
Գյումրիում ծառայությունը կսկսի գործել մեկ շաբաթից:
Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է.
“Նման նախաձեռնությունները համակցում են հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիան ժամանցի ձեւերի հետ: Արդեն մեկ տարի գործունեություն ծավալելով Հայաստանում` Orange-ը հանդես է եկել հիմնականում երաժշտական նախաձեռնություններով: Իսկ այսօր` գարնան առաջին օրը, մենք անակնկալ ենք մատուցում նաեւ կինոմաններին:”

13:44 | 01.03.11 | News | 5098
Mediamax reports that Orange Kino service provides the subscribers of Orange voice services the chance to acquire two movie tickets for the price of one.
In order to realize the project, Orange Armenia will have long-term cooperation with “Moscow” cinema in Yerevan and “Hoktember” cinema in Gyumri.
Subscribers of “Let’s Talk”, “Each Month” and “Business” services can use the service once a year any day of the week.
In order to connect to the service, one should send the word “kino” to the short number 5555 and receive a password, the same day present it to the cash desks of the cinemas and receive two tickets to any movie showing that day.
Marketing Director of Orange Aram Mkrtchyan stated that the preliminary research showed that for young subscribers the price for the ticket may become a reason to refuse visiting a cinema theatre, and the launch of this service eliminates the problem, since the price for the SMS message makes 1500 AMD.
The service will start functioning in Gyumri in a week.
General Director of Orange Bruno Duthoit stated:
“For already a year functioning in the Armenian market, Orange mainly involved in music projects. And today, on the first day of spring, we have prepared a surprise also for cinema fans”.