15:09 | 01.02.11 | Նորություններ | 3221
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Հոսթինգ» ծառայության փորձնական-առեւտրային շահագործման մասին իրավաբանական անձանց համար:
Ծառայությունը հաճախորդին հնարավորություն է տալիս «ԱրմենՏել» ընկերության hosting-պլատֆորմի վրա տեղադրել իր կայքը` դոմեյնի սեփական անունով: Կախված ընտրված սակագնային փաթեթից` հաճախորդին տրվում է սերվերի սկավառակի վրա որոշակի տիրույթ, մուտքի հնարավորություն (URL-hosting.beeline.am-ի համապատասխան մոտքաբառ եւ գաղտնաբառ), սերվերի ադմինիստրացիա, սերվերի կարգավորումների եւ կազմաձեւումների միջոցներ, փոստային արկղեր եւ այլն:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը` որպես ազգային օպերատոր եւ Հայաստանի խոշորագույն ինտերնետ-մատակարար, կատարում է իրական քայլեր տեղական վեբ-կայքեր մշակողներին աջակցելու համար: Վստահ եմ, որ մեր առաջարկը կօգնի ազգային քոնթենթի զարգացմանը, կհեշտացնի տեղեկատվության հասանելիությունը հայ օգտվողների համար եւ կբարձրացնի ինտերնետ-կապի հուսալիությունը երկրում»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծառայության շրջանակում նախատեսված է 5 սակագնային փաթեթ` Small, Medium, Office, Extra եւ Professional, որոնք փորձնական-առեւտրային շահագործման ընթացքում տրամադրվում են անվճար:
Small սակագնային փաթեթին միանալիս հաճախորդին տրամադրվում է 50 ՄԲ սկավառակային ծավալ, Medium-ի դեպքում` 100 ՄԲ, Office-ի` 300 ՄԲ, Extra-ի` 500 ՄԲ, Professional-ի` 1 ԳԲ:
Բոլոր սակագնային փաթեթներում նախատեսված է. հաճախորդի կողմից ամբողջական պահուստային պատճենման, ինչպես նաեւ կայքի հաճախելիության վիճակագրությանը ծանոթանալու հնարավորություն, դոմենների եւ ենթադոմենների, MySQL տվյալների բազաների, փոստային արկղերի տրամադրում եւ այլն: Ծառայության գործառույթները ներառում են նաեւ DNS, SSL-արձանագրության, FTP հասանելիություն, Java Applications եւ այլ հնարավորություններ:

15:09 | 01.02.11 | News | 3516
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline trademark) announced the launch of testing-commercial operation of “Hosting” service for legal entities.
The service provides customers with the chance to place their website with their own domain name at “hosting” platform of “ArmenTel” Company. Depending on the chosen tariff plan, the customer is provided a particular disc space on the server, access means (URL-hosting.beeline.am, with the corresponding Login and password), and administration of the server, setup means and server configuration means, e-mails, etc.
““ArmenTel” Company, as the national operator and the largest internet provider in Armenia, takes up real steps in order to assist local developers of web resources. I am sure that our offer will contribute to development of national content, will facilitate access to information for Armenian users, and will increase reliability of internet connection in the country”, “ArmenTel” General Director Igor Klimko stated.
Within the framework of the service, 5 tariff plans are provided for: Small, Medium, Office, Extra, Professional, which are offered free of charge for the period of testing-commercial operation.
In Small tariff plan, the customer is provided 50Mb of disc space, Medium – 100Mb, Office – 300MB, Extra – 500MB, Professional – 1GB.
The opportunity of full reserve copying by the customer, access to website visit statistic, support of domains, sub-domains, without MySQL data, e-mails, etc, is provided for all tariff plans. Functional capacities include support of DNS, SSL-protocol, FTP access, Java Applications, etc.