09:54 | 19.01.11 | Նորություններ | 3722
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանում առաջին անգամ կանցկացվի համակարգչային խաղերի նախագծման բաց առաջնությունը:
Առաջնությունը, որը նախաձեռնել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ), կանցկացվի 2 փուլով եւ կունենա 6 անվանակարգ` սցենար, կերպարի դիզայն, գրաֆիկական դիզայն, անիմացիա, նորարարություն, կերպարի տեխնիկական հնարավորություններ եւ լավագույն խաղ:
Ցանկացողները գրանցման հայտ կարող են ներկայացնել ս.թ. հունվարի 17-ից փետրվարի 18-ը: Մրցույթի եզրափակիչը նախատեսվում է անցկացնել 2011թ. մարտ-ապրիլ ամիսներին:
Հաղթողներին կտրվեն դրամական պարգևներ, ինչպես նաև հնարավորություն կընձեռվի ՏՏ ընկերություններում  մասնակցել տարբեր ծրագրերի և նախագծերի իրականացմանը, մասնակցել մասնագիտական դասընթացների:
Մրցույթը տարիքային սահմանափակում չունի: Ցանկացողները կարող են մասնակցել նախապես ձևավորված թիմով կամ որպես անհատ: Խաղերի նախագծման համար նախապայմաններ, սահմանափակումներ չկան, մասնակիցը կարող է նախագծել ինտերնետի, համակարգչի կամ բջջային հեռախոսների համար նախատեսված խաղեր, ինչպես նաև ընտրել խաղերի նախագծման համար իրեն հարմար ծրագրավորման լեզուն:

09:54 | 19.01.11 | Новости | 4760
Ереван/Медиамакс/. В Армении впервые будет проведен открытый конкурс по программированию компьютерных игр.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Союзе компаний информационных технологий (СКИТ), первенство пройдет в 2 этапа и по шести номинациям: сценарий, дизайн образа, графический дизайн, анимация, инновация, технические возможности образа и лучшая игра.
Срок подачи заявок продлится до 18 февраля. Итоги конкурса СКИТ планирует подвести в марте-апреле 2011 года.
Для участников конкурса нет возрастных ограничений. Участники могут представить игры, разработанные как для компьютеров, так и мобильных устройств.
Победителям будут вручены денежные призы, а также будет предоставлена возможность участвовать в реализации проектов и в специализированных курсах ИТ-компаний.