15:13 | 18.01.11 | Նորություններ | 4119
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) մտադիր է Համաշխարհային Բանկի /ՀԲ/ ծրագրի շրջանակներում մասնակցել Հայաստանում գերարագ ինտերնետային ցանցի կառուցման մրցույթին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Միաժամանակ, նրա խոսքերով, մրցույթի մասին դեռեւս ոչ մի ծանուցում չի ստացվել:
Իգոր Կլիմկոն կարծում է, որ այդ նախագծի իրականացումն առանց համակարգ ձեւավորող «ԱրմենՏել» ընկերության անհնարին է: Նրա գնահատմամբ, ՀՀ ողջ տարածքում այդպիսի ցանց կառուցելու համար անհրաժեշտ է շուրջ $500 մլն:
Նշենք, որ խոսքը գերարագ ինտերնետային ցանցի (արագությունը` 100Մբ/վրկ) շինարարության մասին է, որը նախատեսվում է իրականացնել ՀԲ-ի $24 մլն վարկային միջոցների հաշվին:

15:13 | 18.01.11 | News | 4378
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline trademark) intends to participate in the tender on building a high speed internet network in Armenia within the framework of the World Bank program.
Mediamax reports that General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko said this at a news conference in Yerevan today. According to him, at that he has not yet received any notification on the tender.
Igor Klimko believes that realization of such a project without participation of “ArmenTel” Backbone Company is impossible. According to his assessments, about USD 500mln is necessary to build such a network in the entire territory of Armenia.
Let’s note that the matter concerns building a high speed internet network (speed making 100MB/sec), which is planned to be secured at the expense of WB loan at the volume of USD 24mln.