15:13 | 18.01.11 | Նորություններ | 4119
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) մտադիր է Համաշխարհային Բանկի /ՀԲ/ ծրագրի շրջանակներում մասնակցել Հայաստանում գերարագ ինտերնետային ցանցի կառուցման մրցույթին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Միաժամանակ, նրա խոսքերով, մրցույթի մասին դեռեւս ոչ մի ծանուցում չի ստացվել:
Իգոր Կլիմկոն կարծում է, որ այդ նախագծի իրականացումն առանց համակարգ ձեւավորող «ԱրմենՏել» ընկերության անհնարին է: Նրա գնահատմամբ, ՀՀ ողջ տարածքում այդպիսի ցանց կառուցելու համար անհրաժեշտ է շուրջ $500 մլն:
Նշենք, որ խոսքը գերարագ ինտերնետային ցանցի (արագությունը` 100Մբ/վրկ) շինարարության մասին է, որը նախատեսվում է իրականացնել ՀԲ-ի $24 մլն վարկային միջոցների հաշվին:

15:13 | 18.01.11 | Новости | 4368
Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) намерена принять участие в тендере по строительству сети высокоскоростного интернета в Армении в рамках программы Всемирного банка.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко. При этом, по его словам, никакого уведомления о тендере он пока не получал.
Игорь Климко считает, что реализация подобного проекта без участия системообразующей компании «АрменТел» невозможна. По его оценкам, для строительства подобной сети по всей территории Армении необходимо около $500 млн.
Отметим, что речь идет о строительстве сети высокоскоростного интернета (скорость 100 Мб/сек), которое планируется обеспечить за счет кредита ВБ в размере $24 млн.