11:35 | 22.12.10 | Նորություններ | 4167
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ծաղկաձոր» լեռնադահուկային կենտրոնի պաշտոնական բացումը տեղի է ունեցել երեքշաբթի օրը` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, կենտրոնն ունի կարեւոր նշանակություն համաշխարհային դասի մրցաշարերի կազմակերպման համար, ինչը նախկինում անհնարին էր: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի աջակցության շնորհիվ կենտրոնը հագեցած է միջազգային մրցումների անցկացման համար անհրաժեշտ պրոֆեսիոնալ սարքավորումներով:
«Հայաստանում միջազգային մրցույթների անցկացումը զարգացած ենթակառուցվածքների շնորհիվ կնպաստի տնտեսական զարգացման շարունակականության ապահովմանը: Հայաստանն աստիճանաբար դառնում է ձմեռային սպորտի համար զբոսաշրջային գրավիչ ուղղություններից մեկը, եւ մենք պետք է աջակցենք այս համահայկական նշանակության նախագծին»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը Ծաղկաձորի, Հրազդանի, Ապարանի, Վանաձորի, Գյումրիի, Աշոցքի եւ Երեւանի մարզիկներին տրամադրել է նաեւ լեռնադահուկային 150 միավոր հանդերձանք: Հուսալի ինտերնետ-հասանելիության ապահովումը «ՄՏՍ-Կոնեկտ» 3G մոդեմների միջոցով առանցքային նշանակություն է ունեցել Ծաղկաձորում միջազգային մակարդակի մրցաշարերի անցկացման հարցում:

11:35 | 22.12.10 | Новости | 4503
Ереван/Медиамакс/. Открытие горнолыжного центра «Цахкадзор» состоялось во вторник при финансовом содействии компании «ВиваСелл-МТС».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, центр имеет важное значение для организации международных соревнований, что было невозможно ранее. Благодаря содействию «ВиваСелл-МТС», центр оснащен необходимым профессиональным оборудованием.
«Проведение международных соревнований в Армении, благодаря развитой инфраструктуре, позволит обеспечить экономическое развитие. Армения постепенно становится привлекательным туристическим направлением для зимних видов спорта, и мы должны содействовать этому проекту всеармянского значения»,- сказал генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
Компания «ВиваСелл-МТС» предоставила также 150 единиц горнолыжного снаряжения для спортсменов из Еревана, Ашоцка, Гюмри, Ванадзора, Апарана, Раздана и Цахкадзора. Благодаря 3G модемам «МТС-Конект» в Цахкадзоре налажена также надежная интернет-связь, что способствует проведению соревнований в соответствии с международными стандартами.