17:01 | 20.12.10 | Նորություններ | 4268
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի զարգացման ծրագիրը համահունչ է IT զարգացման պետական ռազմավարությանը, հայտարարել է ՀՀ վարչապետը
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի զարգացման ծրագիրը համահունչ է Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման պետական ռազմավարությանը, հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Հանդես գալով 4G/LTE նոր սերնդի ցանցի գործարկման հանդիսավոր արարողությանը` Տիգրան Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության նորարարությունը երկրի համար զարգացման խթան կհանդիսանա:
«Ընդամենը երկու տարի առաջ Հայաստանը տարածաշրջանի իր հարեւաններին զիջում էր IT մատչելիության, մրցակցային դաշտի, գների ցուցանիշներով, սակայն վերջին 2 տարվա ընթացքում երկրում արձանագրվել է լուրջ առաջընթաց տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում»,- ասել է ՀՀ կառավարության ղեկավարը: Նրա խոսքերով, ի հայտ են եկել նոր գործիքներ, նոր ծառայություններ, եւ IT ոլորտում կտրուկ ավելացել է նորարար ընկերությունների թիվը:
ՀՀ վարչապետն ասել է, որ հենց այդ օրինակելի միջոցառումներն ու ներդրումները, որոնք ցուցադրում է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը, պետք է հանգեցնեն նոր ներդրումների այդ ոլորտում, եւ երկրում կստեղծվեն ավելի բարենպաստ պայմաններ IT զարգացման համար:

17:01 | 20.12.10 | Новости | 4526
Программа развития «ВиваСелл-МТС» созвучна с государственной стратегией развития IT, заявил премьер-министр Армении
Ереван/Медиамакс/. Программа развития компании «ВиваСелл-МТС» созвучна с государственной стратегией развития информационных технологий Армении, заявил премьер-министр Армении Тигран Саргсян.
Выступая на торжественной презентации запуска сети нового поколения 4G/LTE, Тигран Саргсян выразил уверенность, что инновация компании «ВиваСелл-МТС» станет стимулом для развития страны.
“Всего два года назад Армения уступала соседям по региону в показателях IT по доступности, конкурентному полю, ценам, однако за последние 2 года зафиксирован серьезный прогресс в сфере информационных технологий страны,”- сказал глава армянского правительства. По его словам, появились новые инструменты, новые услуги, и количество инновационных компаний в сфере IT резко увеличилось.
Премьер-министр Армении сказал, что именно такие образцовые мероприятия и инвестиции, которые демонстрирует компания «ВиваСелл-МТС», и должны привести к новым вложениям в этой сфере, и в стране будут созданы более благоприятные условия для развития IT.--0--