Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը (Beeline  ապրանքանիշ) միացել է TeliaSonera ընկերության միջազգային կապուղուն:
Նոր ուղղությունը հինգերորդ անկախ կապուղին է, որն ապահովում է «ԱրմենՏել»-ի մուտքը համացանց, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
Մալուխը Արեւելյան Եվրոպա է մտնում Վրաստանի տարածքով:
««ԱրմենՏել»-ը ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկայի առաջատարն է, այդ թվում նաեւ կապի ծառայությունների կայուն աշխատանքի ապահովման նկատմամբ պատասխանատու վերաբերմունքի շնորհիվ: Արտաքին կապուղիների դիվերսիֆիկացումը կբարձրացնի միասնական օպերատորի անկախ ենթակառուցվածքի հզորությունն ու անկախության աստիճանը, հիմք կհանդիսանա նոր առաջարկների համար կապի եւ ինտերնետ հասանելիության ոլորտում»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

13:42 | 13.10.10 | Новости | 4321
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) подключился к международному каналу связи компании TeliaSonera.
Новое направление стало пятой независимой магистралью, обеспечивающей «АрменТел» выходом в Интернет, сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании.
Магистраль проходит в Восточную Европу через территорию Грузии.
««АрменТел» является лидером на телекоммуникационном рынке Армении, в том числе благодаря ответственному подходу к обеспечению стабильной работы услуг связи. Диверсификация внешних магистралей повысит мощность и степень независимости инфраструктуры единого оператора, станет основой для новых предложений в сфере связи и доступа в интернет», - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.