14:01 | 04.10.10 | Նորություններ | 5094
Երեւան/Մեդիամաքս/. Synopsys Armenia ընկերությունն ընդգրկվել է ԱՄՆ պետքարտուղարի` գերազանց կորպորատիվ գործունեության համար շնորհվող ամենամյա հեղինակավոր մրցանակաբաշխության փուլ անցած 12 ընկերությունների շարքում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի ծառայությունում, այդ 12 ընկերություններն ընտրվել են աշխարհի տարբեր երկրներում ԱՄՆ դեսպանների կողմից առաջադրած 78 հավակնորդների շարքից: Մրցանակի թեկնածուներ են ամերիկյան կապիտալով եւ ԱՄՆ սահմաններից դուրս գործող ընկերությունները:
«Synopsys Armenia-ն առաջադրվել է որպես ընկերություն, որը խթանում է ԱՄՆ եւ օտարերկրյա ներդրումները` ներկայացնելով Հայաստանը որպես տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման հեռանկարային կենտրոն, համագործակցում է համալսարանների հետ ՏՏ ուսուցման ծրագրերի շուրջ եւ աշխատում է Հայաստանում աղտոտվածության մակարդակի նվազեցման ուղղությամբ»,- նշել են դեսպանությունում:
ԱՄՆ Պետքարտուղարի կողմից գերազանց կորպորատիվ գործունեության մրցանակը շնորհվում է 1999թ.-ից: 2010թ. մրցանակաբաշխության հաղթողները հայտնի կդառնան այս տարվա աշնանը: Մրցանակի մասին մանրամասն տեղեկություններ կարելի է ստանալ ԱՄՆ Պետքարտուղարության ինտերնետային կայքում (http://www.state.gov/e/eeb/ace/):

14:01 | 04.10.10 | Новости | 5472
Ереван/Медиамакс/. Synopsys Armenia вошла в список 12 компаний, ставших кандидатами на получение ежегодной премии госсекретаря США за отличную корпоративную деятельность.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе посольства США в Армении, эти 12 компаний были выбраны из 78 номинантов, предложенных послами США в разных государствах. Кандидатами на получение данной премии становятся компании с американским капиталом, работающие за пределами США.
«Кандитатура Synopsys Armenia выдвинута в качестве компании, стимулирующей американские и иностранные инвестиции, которая представляет Армению, как перспективный центр развития информационных технологий, сотрудничает с университетами в области образовательных программ и способствует защите окружающей среды в Армении», - отметили в посольстве.
Премия госсекретаря США за отличное корпоративное управление вручается с 1999 года. Лауреаты премии 2010 года будут объявлены текущей осенью. Более подробную информацию о данной премии можно получить на сайте Госсекретариата США (http://www.state.gov/e/eeb/ace/).