«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հեռահաղորդակցային ընկերությունների համար ծրագրային ապահովում մատակարարող Redknee կանադական ընկերությունը հայտարարել է հայաստանյան «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» օպերատորի համար բիլինգային լուծման հաջող գործարկման մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վկայակոչելով PRNewswire-ը, Redknee-ի մշակած տվյալների մոնետիզացման պլատֆորմը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ին թույլ կտա նորարարական առաջարկներ ներկայացնել լայնաշերտ ինտերնետի սպառողներին:
Որպես թիրախային ծառայությունների օրինակ Redknee-ն մատնանշում է «MTS Connect» ծառայության ճկուն կանխավճարային ու հետվճարային սակագնային պլանները:
««ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի լայնաշերտ ինտերնետի բաժանորդների թիվը զգալիորեն ավելացել է, ինչը արտացոլում է Հայաստանում անլար ինտերնետի ինտենսիվ աճող պահանջարկը: Ինտերնետ-թրաֆիկի աճին օժանդակելը առաջնահերթություն է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համար: Մենք մտադիր ենք միշտ առաջ անցնել մրցակիցներից` առաջարկելով տարբերակված ու գրավիչ ապրանքատեսակներ: Redknee-ի աջակցությունը նպաստել է Հայաստանում լայնաշերտ կապի ամենանորարարական ծառայությունների հաջող գործարկմանը»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:50 | 10.06.10 | Новости | 4752
Ереван/Медиамакс/. Канадский поставщик программного обеспечения для телекоммуникационных компаний Redknee объявил об успешном запуске биллингового решения для армянского оператора «ВиваСелл-МТС».
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на PRNewswire, разработанная Redknee платформа монетизации данных позволит «ВиваСелл-МТС» предоставлять инновационные предложения пользователям широкополосного интернета.
В качестве примера целевых сервисов Redknee отмечает гибкие предоплатные и постоплатные тарифные планы услуги «MTS Connect».
«Число абонентов широкополосного интернета «ВиваСелл-МТС» существенно возросло, что отражает интенсивно растущий спрос на беспроводной интернет в Армении. Поддержка роста интернет-трафика является приоритетом для «ВиваСелл-МТС».
Мы намерены всегда опережать конкурентов, предоставляя дифференцированные и привлекательные продукты. Поддержка Redknee способствовала успешному запуску самых инновационных услуг широкополосной связи в Армении», - сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.