14:41 | 31.05.10 | Նորություններ | 4213
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում կայացել է ՀՀ կառավարության նորացված կայքի /www.gov.am/ եւ կառավարության էլեկտրոնային ծառայությունների նոր կայքի /www.e-gov.am/ շնորհանդեսը:
Ինչպես այսօր շնորհանդեսի ընթացքում հայտնել է կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, նորացված կայքի հիմնական կարգախոսն է` «դինամիկություն եւ թափանցիկություն»:
Նորացված կայքը թույլ է տալիս բաժանորդագրվել ոչ միայն պաշտոնական նորություններին, այլեւ նորացվող այլ բաժիններին: Ստեղծված է նաեւ տեսանյութեր դիտելու հնարավորություն:
Նորացված կայքում բացվել է նաեւ «Մամուլը մեր մասին» նոր բաժինը, որտեղ օպերատիվ կարգով տեղադրվում են ԶԼՄ-ների բոլոր նյութերը կառավարության գործունեության մասին` անկախ դրանց բովանդակությունից:
Ներկայացնելով www.e-gov.am նոր կայքը` Դավիթ Սարգսյանն ասել է, որ այստեղ ներկայացված են կառավարության` արդեն գործարկված էլեկտրոնային ծառայությունների հղումները, ինչպես նաեւ ինտերակտիվ պետբյուջեն, որը առաջիկայում կթարմացվի ամեն օր:
«Այցելուները հնարավորություն կունենան ամեն օր հետեւել ՀՀ պետբյուջեի ծախսային մասին օն-լայն ռեժիմով»,- ասել է Դավիթ Սարգսյանը:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավարն ընդգծել է, որ ներկայումս շարունակվում են աշխատանքները www.e-gov.am կայքի բովանդակության եւ տեխնիկական հագեցման ուղղությամբ, եւ առաջիկա ամիսներին այն կհամալրվի նոր բաժիններով:

14:41 | 31.05.10 | Новости | 4464
Ереван/Медиамакс/. Презентация обновленного сайта правительства Армении www.gov.am и нового сайта электронных услуг правительства www.e-gov.am состоялось сегодня в Ереване.
Как сообщил сегодня на презентации руководитель администрации правительства Давид Саргсян, основной девиз обновленного сайта - «динамичность и прозрачность».
Обновленный сайт позволяет пользователям подписаться не только на официальную новостную ленту, но и другие обновляемые подразделы, нам нем создана возможность просмотра видеоматериалов.
На обновленном сайте также открыт новый раздел «Пресса о нас», где в оперативном порядке выставляются все материалы СМИ о деятельности правительства, вне зависимости от их содержания.
Представляя новый сайт www.e-gov.am, Давид Саргсян сказал, что здесь представлены ссылки на уже внедренные электронные услуги правительства, а также интерактивный госбюджет страны, который в ближайшее время станет обновляться ежедневно.
«Пользователи будут иметь возможность ежедневно наблюдать за расходной частью государственного бюджета в режиме он-лайн», - сказал Давид Саргсян.
Глава администрации правительства подчеркнул, что в настоящее время продолжаются работы над содержанием и технической оснащенностью сайта www.e-gov.am, и в ближайшие месяцы он пополнится новыми разделами.