14:41 | 31.05.10 | Նորություններ | 4213
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում կայացել է ՀՀ կառավարության նորացված կայքի /www.gov.am/ եւ կառավարության էլեկտրոնային ծառայությունների նոր կայքի /www.e-gov.am/ շնորհանդեսը:
Ինչպես այսօր շնորհանդեսի ընթացքում հայտնել է կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, նորացված կայքի հիմնական կարգախոսն է` «դինամիկություն եւ թափանցիկություն»:
Նորացված կայքը թույլ է տալիս բաժանորդագրվել ոչ միայն պաշտոնական նորություններին, այլեւ նորացվող այլ բաժիններին: Ստեղծված է նաեւ տեսանյութեր դիտելու հնարավորություն:
Նորացված կայքում բացվել է նաեւ «Մամուլը մեր մասին» նոր բաժինը, որտեղ օպերատիվ կարգով տեղադրվում են ԶԼՄ-ների բոլոր նյութերը կառավարության գործունեության մասին` անկախ դրանց բովանդակությունից:
Ներկայացնելով www.e-gov.am նոր կայքը` Դավիթ Սարգսյանն ասել է, որ այստեղ ներկայացված են կառավարության` արդեն գործարկված էլեկտրոնային ծառայությունների հղումները, ինչպես նաեւ ինտերակտիվ պետբյուջեն, որը առաջիկայում կթարմացվի ամեն օր:
«Այցելուները հնարավորություն կունենան ամեն օր հետեւել ՀՀ պետբյուջեի ծախսային մասին օն-լայն ռեժիմով»,- ասել է Դավիթ Սարգսյանը:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավարն ընդգծել է, որ ներկայումս շարունակվում են աշխատանքները www.e-gov.am կայքի բովանդակության եւ տեխնիկական հագեցման ուղղությամբ, եւ առաջիկա ամիսներին այն կհամալրվի նոր բաժիններով:

14:41 | 31.05.10 | News | 3404
Yerevan/Mediamax/. Presentation of www.gov.am updated website of Armenian government and www.e-gov.am new website of governmental online services took place in Yerevan today.
Head of the Government’s Staff David Sargsyan informed at the presentation today that “dynamics and transparency” is the main motto of the updated website.
The updated website allows the users subscribing for the official news desk and other updating sections, as well as a facility to watch video is also enabled.
“Media about us” new section is also opened at the updated website, where all media materials are posted concerning governmental activity, despite of their content.
Presenting www.e-gov.am new website David Sargsyan said that links for already installed online governmental services, as well as interactive state budget of the country, which will be updated daily soon, are presented there.
“Users will have a chance to follow budget expenditures online every day”, said David Sargsyan.
Head of the Government’s Staff stressed that operations on the content and technical equipment of www.e-gov.am website are still in process and it will be supplemented with new categories in the nearest future.