12:23 | 18.05.10 | Նորություններ | 3144
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում մեկնարկել են Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության կազմակերպած «Ծրագրավորման օրեր» երկօրյա անվճար դասընթացները:
Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանի խոսքերով, նման միջոցառում ընկերությունն անցկացնում է արդեն չորրորդ անգամ, եւ ամեն տարի մասնակիցների քանակն ավելանում է: Նա նկատել է, որ դասախոսություններ ունկնդրելու են գալիս ոչ միայն ուսանողները, այլեւ IT- ընկերությունների ներկայացուցիչները, քանի որ «Ծրագրավորման օրեր»-ը հնարավորություն է տալիս ծանոթանալ նորարարական ապրանքատեսակներին:
Դասախոսությունները Երեւանում կվարի Microsoft ընկերության արտոնագրված դասավանդող-մասնագետ Սերգեյ Բայդաչնին:

12:23 | 18.05.10 | Новости | 4319
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Ереване начались двухдневные бесплатные лекции «Дни разработчика», организованные представительвом Microsoft в Армении.
По словам директора представительства Microsoft в Армении Григора Барсегяна, подобное мероприятие компания проводит в четвертый раз, и с каждым годом количество участников увеличивается. Он заметил, что послушать лекции приходят не только студенты, но и представители IT- компаний, поскольку «Дни разработчика» дают возможность ознакомиться с новыми инновационными продуктами.
Лекции в Ереване читает сертифицированный преподаватель-специалист компании Microsoft Сергей Байдачнин. --0--