«ԱրմենՏել»-ի (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում 4G ցանցի ներդրման համար անհրաժեշտ է լուծել մի շարք կարգավորչական հարցեր, այսօր Երեւանում հայտարարել է «ԱրմենՏել»-ի (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Իգոր Կլիմկոն հստակեցրել է, որ չորրորդ սերնդի ցանցի ներդրման համար կարգավորողը պետք է սկսի օպերատորներին տրամադրել 4G հաճախականություններ:
«ԱրմենՏել»-ի ղեկավարի խոսքերով, ընկերությունը կարճաժամկետ հեռանկարում չի նախատեսում 4G ցանցի ներդրում եւ գերադասում է կենտրոնանալ արդեն մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման վրա:
Պատասխանելով «ԱրմենՏել»-ի սակագնային քաղաքականության փոփոխման մասին հարցին` շուկայում ֆիքսված կապի նոր օպերատորների ակնկալվող մուտքի լույսի ներքո` Իգոր Կլիմկոն հիշեցրել է, որ ֆիքսված հեռախոսակապի սակագները որոշում է Հանրային ծառայությունների կարգավորող հանձնաժողովը, եւ ընկերությունը չի կարող դրանք փոխել:
Մեկնաբանելով Armix ինտերնետ-թրաֆիկի փոխանակման հիմնադրամի ստեղծումը` Իգոր Կլիմկոն ափսոսանք է հայտնել, որ դրա հիմնադիրներն «ԱրմենՏել»-ին քննարկումների են հրավիրել միայն «որպես կապի միասնական օպերատորի, եւ մեզ միայն կանգնեցրել են նման կառույցի ստեղծման փաստի առջեւ»:

17:28 | 05.05.10 | Новости | 4464
Ереван/Медиамакс/. Для внедрения в Армении сети 4G необходимы решения ряда регулятивных вопросов, заявил сегодня в Ереване гендиректор «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игорь Климко.
Как сообщает Медиамакс, Игорь Климко уточнил, что для внедрения сети четвертого поколения регулятор должен начать предоставление операторам частот 4G.
По словам главы «АрменТел», компания не рассматривает внедрение сети 4G в ближайшей перспективе и предпочитает концентрироваться на повышении качества уже предоставляемых услуг.
Отвечая на вопрос об изменении тарифной политики «АрменТел» в условиях ожидаемого выхода на рынок новых операторов фиксированной связи, Игорь Климко напомнил, что тарифы фиксированной телефонии определяются Комиссией по регулированию общественных услуг (КРОУ), и компания не может их менять.
Комментируя создание Фонда обмена интернет-трафиком Armix, Игорь Климко выразил сожаление, что его учредители не пригласили к обсуждениям «АрменТел» «как единого оператора связи, и только поставили нас перед фактом создания подобной структуры».