«ԱրմենՏել»-ի (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում 4G ցանցի ներդրման համար անհրաժեշտ է լուծել մի շարք կարգավորչական հարցեր, այսօր Երեւանում հայտարարել է «ԱրմենՏել»-ի (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Իգոր Կլիմկոն հստակեցրել է, որ չորրորդ սերնդի ցանցի ներդրման համար կարգավորողը պետք է սկսի օպերատորներին տրամադրել 4G հաճախականություններ:
«ԱրմենՏել»-ի ղեկավարի խոսքերով, ընկերությունը կարճաժամկետ հեռանկարում չի նախատեսում 4G ցանցի ներդրում եւ գերադասում է կենտրոնանալ արդեն մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման վրա:
Պատասխանելով «ԱրմենՏել»-ի սակագնային քաղաքականության փոփոխման մասին հարցին` շուկայում ֆիքսված կապի նոր օպերատորների ակնկալվող մուտքի լույսի ներքո` Իգոր Կլիմկոն հիշեցրել է, որ ֆիքսված հեռախոսակապի սակագները որոշում է Հանրային ծառայությունների կարգավորող հանձնաժողովը, եւ ընկերությունը չի կարող դրանք փոխել:
Մեկնաբանելով Armix ինտերնետ-թրաֆիկի փոխանակման հիմնադրամի ստեղծումը` Իգոր Կլիմկոն ափսոսանք է հայտնել, որ դրա հիմնադիրներն «ԱրմենՏել»-ին քննարկումների են հրավիրել միայն «որպես կապի միասնական օպերատորի, եւ մեզ միայն կանգնեցրել են նման կառույցի ստեղծման փաստի առջեւ»:

17:28 | 05.05.10 | News | 4465
Yerevan/Mediamax/. Solutions to a number of regulative issues are needed for 4G network introduction in Armenia, General Director of “ArmenTel” (Beeline trademark) Igor Klimko stated in Yerevan today.
Mediamax reports that Igor Klimko specified that in order to introduce fourth generation network, the regulator should start provision of 4G frequencies to operators.
According to “ArmenTel” Head, the company does not consider introduction of 4G network in the nearest prospect and prefers to focus on improving the quality of services, which are already being provided.
Answering the question on changing the tariff policy of “ArmenTel” in conditions of new landline connection operators’ entry to the market, Igor Klimko reminded that tariffs for landline connection are defined by the Public Service Regulatory Committee (PSRC), and the company cannot change them.
Commenting on establishment of ARMIX Fund for Internet Traffic Exchange, Igor Klimko expressed regret that its founders did not invite to discussions “ArmenTel” “as a united connection operator and only informed us on the fact of setting up such a structure”.