10:54 | 04.03.10 | Նորություններ | 3857
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն չի կարծում, որ “օպերատորները պետք է կրկնօրինակեն միմյանց եւ առաջարկեն նույնատիպ սակագներ ու ծառայություններ”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Իգոր Կլիմկոն այդ մասին ասել է` պատասխանելով www.Itel.am կայքում իր բլոգի այցելուների հարցերին:
“Ցանկացած օպերատոր ունի իր մարքեթինգային քաղաքականությունը, որով նա ծրագրում է իր եկամուտները` շուկայում առաջարկելով տարբեր սակագնային պլաններ, հավասարակշռելով այս կամ այն ծառայության գները: Ինչ-որ մեկը գանձում է մի ծառայության վճարը, մյուսը` մեկ այլ ծառայությանը: Մեկի մոտ թանկ են զանգերը ցանցի ներսում կամ դեպի այլ օպերատորների ցանցեր, մյուսի մոտ` ռոումինգը կամ միջազգային զանգերը, մեկի մոտ ցածր են ինտերնետի գները, կամ հակառակը: Ես չեմ կարծում, որ օպերատորները պետք է կրկնօրինակեն միմյանց եւ առաջարկեն նույնատիպ սակագներ ու ծառայություններ”,- ասել է “ԱրմենՏելի” ղեկավարը:

10:54 | 04.03.10 | News | 3703
Yerevan/Mediamax/. General Director of “ArmenTel” Igor Klimko does not think that “operators should copy each other and offer similar tariffs and services”.
Mediamax reports that Igor Klimko said this, answering the questions of his blog’s visitors at www.Itel.am website.
“Each operator has its marketing policy, in which it plans its incomes, offering various tariff plans in the market, balancing prices for this or that service. Some of them collect fees for one service, some – for another. In a certain company the calls inside the network or to numbers of other operators are more expensive, in another company roaming or international calls cost more, and in a different company the prices for internet are cheaper or vice versa. I do not think that operators should copy each other and offer similar tariffs and services”, “ArmenTel” Head stated.