10:54 | 04.03.10 | Նորություններ | 3857
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն չի կարծում, որ “օպերատորները պետք է կրկնօրինակեն միմյանց եւ առաջարկեն նույնատիպ սակագներ ու ծառայություններ”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Իգոր Կլիմկոն այդ մասին ասել է` պատասխանելով www.Itel.am կայքում իր բլոգի այցելուների հարցերին:
“Ցանկացած օպերատոր ունի իր մարքեթինգային քաղաքականությունը, որով նա ծրագրում է իր եկամուտները` շուկայում առաջարկելով տարբեր սակագնային պլաններ, հավասարակշռելով այս կամ այն ծառայության գները: Ինչ-որ մեկը գանձում է մի ծառայության վճարը, մյուսը` մեկ այլ ծառայությանը: Մեկի մոտ թանկ են զանգերը ցանցի ներսում կամ դեպի այլ օպերատորների ցանցեր, մյուսի մոտ` ռոումինգը կամ միջազգային զանգերը, մեկի մոտ ցածր են ինտերնետի գները, կամ հակառակը: Ես չեմ կարծում, որ օպերատորները պետք է կրկնօրինակեն միմյանց եւ առաջարկեն նույնատիպ սակագներ ու ծառայություններ”,- ասել է “ԱրմենՏելի” ղեկավարը:

10:54 | 04.03.10 | Новости | 4180
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» Игорь Климко не считает, что «операторы должны копировать друг друга и предлагать схожие тарифы и услуги».
Как сообщает агентство Медиамакс, Игорь Климко сказал об этом, отвечая на вопросы посетителей своего блога на сайте www.Itel.am.
«У каждого оператора есть своя маркетинговая политика, в которой он планирует свои доходы, предлагая на рынок различные тарифные планы, балансируя ценами на ту или иную услугу. Кто-то взимает плату за одну услугу, а кто-то - за другую. У одного дороже звонки внутри сети или на номера других операторов, у другого роуминг или международные звонки, у кого-то цены на интернет дешевле или наоборот. Я не считаю, что операторы должны копировать друг друга и предлагать схожие тарифы и услуги», - сказал глава «АрменТел».