14:32 | 04.02.10 | Նորություններ | 4103
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստան-Եվրամիություն քաղաքական համագործակցության եռամյա ծրագրի համաձայն` 2012թ. հունվարից Հայաստանում պետք է ներդրվի էլեկտրոնային կառավարման ամբողջական համակարգ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր խոսվել է Հայաստանում էլեկտրոնային կառավարման համակարգի ներդրման հայեցակարգի մշակման միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի նիստում, որը վարել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
Աշխատանքային խումբը մինչեւ սեպտեմբեր պետք է մշակի Հայաստանում էլեկտրոնային կառավարման համակարգի ներդրման հայեցակարգը:
Արթուր Բաղդասարյանը նշել է, որ էլեկտրոնային կառավարման համակարգը պետք է ոչ միայն ներառի պետական կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինները, այլեւ պետք է հնարավորություն ստեղծվի, որ տնտեսվարող սուբյեկտներըէլեկտրոնային փոստով կարողանան հաղորդակցվել պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ:
Հայեցակարգի մշակումն ու իրականացումը կզուգակցվի օրենսդրական դաշտի կարգավորմամբ, մասնավորապես` կմշակվեն եւ կառավարություն կներկայացվեն “Տվյալների շտեմարանների մասին” եւ “Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին” օրինագծերը:

14:32 | 04.02.10 | News | 3288
Yerevan /Mediamax/. Within the framework of Armenia-EU political cooperation program, a complex e-management system should be introduced in Armenia starting January, 2012.
Mediamax reports that they spoke about this today at the session of interdepartmental workgroup on elaborating the concept of implementing an e-management system in Armenia. The session took place under the chairmanship of Artur Baghdasaryan, Secretary of the National Security Council under the Armenian President.
By September, 2010, the workgroup must have elaborated a concept for introducing an e-management system in Armenia.
Artur Baghdasaryan noted that the e-management system should include not only governmental and local governance bodies, but also provide for the opportunity of e-communication among managing subjects and governmental bodies.
Simultaneously with elaboration of the concept, they will also carry out legislative changes, in particular, they will elaborate and present to the government draft laws on “Database” and on “Personal Data Protection”.