10:04 | 30.01.10 | Նորություններ | 3691
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը հատուկ մասնագիտական սարքավորումներ նվիրաբերեց Հայաստանի ռադիոսպորտի ֆեդերացիային:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, բջջային օպերատորը ֆեդերացիային տրամադրել է կարճալիք 4 եւ գերկարճալիք 9 ռադիոկայան, ալեհավաքի չափիչ գործիք, մեծ հզորություն ստանալու ուժեղացուցիչ եւ լրացուցիչ պարագաներ:
«Հարկավոր է խրախուսել նվիրյալների ջանքերով ստեղծված սպորտաձեւը, ակնկալելով, որ Հայաստանի ռադիոսպորտի թիմը նոր հաղթանակներ կարձանագրի նաև հետագայում: Ողջունում ենք աշխարհին պատվով  ներկայանալու նրանց ձգտումը», - ասաց «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը Հայաստանի ռադիոսպորտի սիրահարներին աջակցել էր նաեւ 2008 թվականին` տրամադրելով 4 մլն դրամի սարքավորում:

10:04 | 30.01.10 | Новости | 3301
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «Виваселл-МТС» подарил Федерации радиоспорта Армении специализированное оборудование.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, сотовый оператор предоставил федерации 4 КВ и 9 УКВ радиостанций, измеритель параметров антенн, усилитель и дополнительные приборы.
«Необходимо стимулировать данный вид спорта, созданный усилиями преданных ему людей, надеясь, что армянская команда радиоспорта добьется новых побед», - сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
«ВиваСелл-МТС» содействовал армянским любителям радиоспорта и в 2008г, выделив федерации оборудование на сумму в 4 млн драмов.