09:27 | 18.01.10 | Նորություններ | 3648
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը բացել իր բլոգը http://tigransargsyan.livejournal.com հասցեով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, առայժմ բլոգում տեղադրված է մեկ գրառում, որն արվել է հունվարի 14-ին: Դրանում, մասնավորապես, ասված է.
«Անկեղծ ասած` ինձ համար կարևոր է, որ դուք հասկանաք, թե ինչպես եմ մտածում:
Մեր երկխոսության մեջ մամուլը հաճախ պարտադրում է իր կարծիքը` զրկելով մեզ անմիջական շփման հնարավորությունից: Ես գտնում եմ, որ լավ կլինի ձեզ հետ ուղղակիորեն հաղորդակցվելու հնարավորություն ունենալ: Այդ պատճառով էլ ստեղծել եմ այս տարածությունը, որտեղ ես կներկայացնեմ իմ խոհերն ու գաղափարները, որտեղ իմ խոսքերի և գործողությունների վերաբերյալ դատողությունները կբխեն ուղղակիորեն ձեզնից:
Կարծում եմ` շատ կարևոր է այն իրողության գիտակցումը, որ աշխարհի մասին մեր գիտելիքներն ու պատկերացումները հնանում են: Մարդիկ, որոնց հետ ես աշխատում եմ, փոխվում են, փոխվում են պահանջներն ու սպասելիքները:
Իմ սպասելիքները` ձեզնից, ձերը` ինձնից:
Ես ձեզ հարցեր ունեմ: Դուք էլ, համոզված եմ, ինձ:
Ենթադրում եմ` մենք փոխադարձ ուշադրության պահանջ ունենք, դա նշանակում է, որ մեր շփումը հետաքրքիր է լինելու»:

09:27 | 18.01.10 | Новости | 3646
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян завел блог по адресу http://tigransargsyan.livejournal.com.
Как сообщает агентство Медиамакс, пока в блоге размещена лишь одна запись, сделанная 14 января. В ней, в частности, говорится:
«Честно говоря, для меня важно, чтобы вы поняли, как я думаю. В нашем диалоге пресса часто навязывает свое мнение, лишая нас возможности непосредственного общения. Думаю, будет хорошо иметь возможность непосредственного общения с вами. С этой целью я и создал это пространство, где буду представлять свои размышления и идеи, и где суждения о моих словах и делах будут исходить непосредственно от вас.
Думаю, очень важно осознание того, что наши знания и представления о мире устаревают. Люди, с которыми я работаю, меняются, меняются также требования и ожидания. Меняются мои ожидания от вас и ваши – от меня. У меня есть вопросы к вам. Уверен, таковые есть и у вас. Думаю, у нас есть потребность во взаимном внимании, и это означает, что наше общение будет интересным».