10:46 | 28.12.09 | Նորություններ | 4080
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորը ստորագրել է հերթական փոխհամաձայնության հուշագիրը հայաստանյան բուհերի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, համաձայնագիր է ստորագրվել 9 բուհերի հետ, որոնք են` Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանը, Երեւանի մենեջմենթի համալսարանը, Երեւանի պետական ագրարային համալսարանը, Արմավիրի “Արարատ” համալսարանը, Արտաշատի համալսարանը, Հայաստանում Ամերիկյան համալսարանը, Ագրոբիզնեսի հետազոտությունների եւ կրթության միջազգային կենտրոնը, Երեւանի դատական փորձագիտության եւ դատական հոգեբանության ինստիտուտը եւ American Coucnils կազմակերպությունը:
Բուհերի եւ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի համագործակցությունը զարգանալու է հետեւյալ հիմնական ուղղություններով` ուսանողների արտադրական եւ նախադիպլոմային պրակտիկայի անցկացում ընկերությունում, մասնագիտական առարկաների համատեղ դասավանդման կազմակերպում “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի աշխատակիցների ներգրավմամբ, համատեղ գիտահետազոտական աշխատանքների եւ աշխատանքային ծրագրերի իրականացում, ինչպես նաեւ ուսանողների գիտահետազոտական, դիպլոմային աշխատանքների եւ մագիստրոսական թեզերի ղեկավարման հարցում ընկերության աշխատակիցների ներգրավում:

10:46 | 28.12.09 | Новости | 4148
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» подписал очередное соглашение о сотрудничестве с армянскими вузами.
Как сообщает агентство Медиамакс, соглашения подписаны с 9 вузами - Армянским государственным педагогическим университетом, Ереванским университетом менеджмента, Ереванским государственным аграрным университетом, Армавирским университетом «Арарат», Арташатским университетом, Американским университетом Армении, Международным центром образования и исследования агробизнеса, Ереванским институтом судебной экспертизы и судебной психологии и организацией American Coucnils.
Сотрудничество «ВиваСелл-МТС» и вузов будет развиваться по следующим направлениям: организация производственной и преддипломной практики студентов в компании, организация совместного преподавания специализированных предметов с привлечением сотрудников «ВиваСелл-МТС», вовлечение сотрудников компании в процесс научно-исследовательских, дипломных и магистерских работ студентов.