17:07 | 23.12.09 | Նորություններ | 4286
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր մեկնաբանել է Hi Line ծառայության բաժանորդների` ինտերնետ կապի հայտարարված եւ իրական արագությունների անհամապատասխանության վերաբերյալ բողոքները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Իգոր Կլիմկոն ներկայացրել է մի քանի փաստարկներ:
Նրա խոսքերով, պատճառներից մեկն որոշակի ինտերնետային կայքերի քոնթենթի սահմանափակ արագությունն է, մյուս գործոնը` բաժանորդների հեռախոսագծերի որակը: Մասնավորապես, Իգոր Կլիմկոն հիշեցրել է, որ Հայաստանում մինչ օրս կան պղնձե հեռախոսագծեր:
Բացի այդ, ասել է “ԱրմենՏելի” ղեկավարը, “նախորդ շաբաթ մեր մագիստրալային գործընկերները` “Ռոստելեկոմ”-ն ու UTG-ը անց են կացրել ծրագրված աշխատանքներ եւ անջատել են կապուղիները՚:
“Դրան զուգահեռ վթար էր տեղի ունեցել Գորիս-Կապան հատվածում, որտեղ վնասվել էր օպտիկաթելային մալուխը, ինչի կապակցությամբ մեր բաժանորդները կարող էին անհարմարություններ ունենալ”,- խոստովանել է Իգոր Կլիմկոն:
“ԱրմենՏել”-ի ղեկավարը նշել է նաեւ, որ որոշ ինտերնետ պրովայդերներ արհեստականորեն սահմանափակում են Hi Line-ի բաժանորդների հասանելիությունն իրենց սերվերների վրա տեղակայված կայքերին: Իգոր Կլիմկոն հայտարարել է, որ պրովայդերների նման մոտեցումը գնահատում է որպես անբարեխիղճ մրցակցության դրսեւորում եւ մտադիր է դիմել Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության եւ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովներին:
Մեկնաբանելով Hi Line ծառայությանը միացման հատուկ ակցիայի նկատմամբ մեծ պահանջարկը` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ մինչեւ դեկտեմբերի 31-ը ներկայացված բոլոր հայտերը կբավարարվեն մինչեւ 2009թ. վերջը կամ 2010թ. առաջին շաբաթներին:

17:07 | 23.12.09 | Новости | 4645
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» Игорь Климко прокомментировал сегодня жалобы абонентов Hi Line по поводу несоответствия заявленной и реальной скоростей интернет-связи.
Как сообщает агентство Медиамакс, Игорь Климко привел несколько доводов.
По его словам, одной из причин является ограниченная скорость отдачи контента определенных интернет-сайтов, другим фактором - качество телефонных линий абонентов. В частности, Игорь Климко напомнил, что в Армении до сих пор остаются медные телефонные линии.
Кроме того, сказал глава «АрменТел», «на прошлой неделе наши магистральные партнеры «Ростелеком» и UTG проводили запланированные работы и отключали каналы связи».
«Одновременно с этим произошла авария на участке Горис-Капан, где был поврежден оптико-волоконный кабель, в связи с чем наши абоненты могли испытывать неудобства», - признал Игорь Климко.
Руководитель «АрменТела» отметил также, что некоторые интернет-провайдеры искусственно ограничивают доступ абонентов Hi Line на сайты, расположенные на своих серверах. Игорь Климко заявил, что расценивает такое поведение провайдеров как проявление недобросовестной конкуренции и намерен обратиться в Комиссии по защите экономической конкуренции и по регулированию общественных услуг.
Комментируя большой спрос на специальную акцию по подключению услуги Hi Line, Игорь Климко сказал, что все заявки, поданные до 31 декабря, будут удовлетворены до конца 2009 года или в первых неделях 2010 года.