12:33 | 15.12.09 | Նորություններ | 2154
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր հաստատել է, որ ընկերությունը չի զբաղվելու դեմփինգով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր պատասխանելով լրագրողների հարցերին` Բրունո Դյութուան ընդգծել է, որ Orange Armenia-ն Հայաստանում իրականացրել է խոշոր ներդրումներ, եւ մտադիր է զբաղվել ոչ թե դեմփինգով, այլ այդ ներդրումների փոխհատուցելիության ապահովմամբ:
Ընկերության ղեկավարը նշել է, որ մինչեւ այս շաբաթվա վերջ Orange Armenia-ի ակտիվ բաժանորդների թիվը կհասնի 120 հազարի: Նրա խոսքերով, այդ թիվը համապատասխանում է ընկերության կանխատեսումներին: Միաժամանակ, Բրունո Դյութուան նշել է, որ Orange-ի շարժական ինտերնետի սպառողների թիվը գերազանցել է բոլոր սպասումները եւ արդեն կազմում է 5 հազար:
Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենը վստահեցրել է, որ բջջային ինտերնետի սպառողների ունեցած որոշ տեխնիկական խնդիրներն արդեն լուծվել են:

12:33 | 15.12.09 | Новости | 4039
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа подтвердил сегодня, что компания не будет заниматься демпингом.
Как сообщает Медиамакс, отвечая сегодня на вопросы журналистов, Бруно Дютуа подчеркнул, что Orange Armenia осуществила в Армении масштабные инвестиции, и намерена заниматься не демпингом, а обеспечением окупаемости данных инвестиций.
Глава компании отметил, что к концу текущей недели число активных абонентов Orange Armenia достигнет 120 тысяч. По его словам, это число соответствует прогнозам компании. При этом Бруно Дютуа отметил, что число пользователей мобильного интернета Orange превзошло все ожидания и уже составляет 5 тысяч.
Гендиректор Orange Armenia заверил, что определенные технические проблемы, которые испытывали пользователи мобильного интернета компании, уже устранены.