14:18 | 04.12.09 | Նորություններ | 5029
Երեւան /Մեդիամաքս/. Deep Purple աշխարհահռչակ ռոք-խմբի մենակատար Իէն Գիլանը 2010թ. մարտի 26-ին եւ 27-ին Երեւանում հանդես կգա երկու բարեգործական համերգներով` Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ:
Այս մասին այսօր Երեւանում հայտարարել են համերգների կազմակերպիչ` Մեդիամաքս գործակալության տնօրեն Արա Թադեւոսյանը, համերգների գլխավոր հովանավոր` բջջային օպերատոր «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի դիրիժոր եւ գեղարվեստական ղեկավար Էդուարդ Թոփչյանը:
Իէն Գիլանի բարեգործական համերգները տեղի կունենան «Ռոքն օգնում է Հայաստանին/Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին» (Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock) նախագծի շրջանակներում, որոնք իրականացնում են Մեդիամաքսը եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը` ՀՀ Նախագահի բարձր հովանու ներքո: Երկու համերգից գոյացած հասույթն ուղղվելու է տնակային պայմաններում գործող Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերակառուցմանը: Ս.թ. հոկտեմբերի 1-ին Իէն Գիլանը եւ այլ ռոք աստղեր այցելեցին այդ դպրոց եւ խոստացան աջակցել վերակառուցման հարցում:
«Ծրագիրը կորպորատիվ պատասխանատվության ոլորտում կորպորատիվ սեկտորի եւ լրատվամիջոցի գործընկերության հիանալի օրինակ է: Այն փաստը, որ նախագծի շրջանակներում իրենց ջանքերն են միավորել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը` Հայաստանի խոշոր ընկերություններից մեկը, եւ Մեդիամաքսը` տեղեկատվական դաշտում իր ուրույն տեղն ունեցող ընկերությունը, վկայում է այն մասին, որ բիզնեսի մեծությունը նշանակություն չունի, եթե ընկերություններին միավորում են միասնական գաղափարներն ու նպատակները»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մեդիամաքսի տնօրենն ընդգծել է, որ «տոմսերի գները մատչելի են լինելու»:
«Ցավոք, վերջին ժամանակներս Հայաստանում տարածված է այն կարծիքը, որ եթե համերգը բարեգործական է, ապա տոմսերի գները պետք է անչափ բարձր լինեն: Մենք անթույլատրելի ենք համարում թանկ տոմսերի պատճառով երկրպագուներին իրենց կուռքի հետ հանդիպելու հաճույքից զրկելը»,- ասել է Արա Թադեւոսյանը:
Նա նաեւ հայտնել է, որ մինչեւ տարեվերջ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը եւ Մեդիամաքսը միասին կայցելեն Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոց, որպեսզի Նոր տարվա շեմին երաժշտական գործիքներ կնվիրեն նրա սաներին:

14:18 | 04.12.09 | Новости | 5019
Ереван /Медиамакс/. Вокалист рок-группы Deep Purple Иэн Гиллан выступит 26 и 27 марта 2010 года с двумя благотворительными концертами в Ереване - совместно с Государственным филармоническим оркестром Армении.
Об этом сегодня в Ереване объявили директор Медиамакс Ара Тадевосян, гендиректор мобильного оператора «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян и художественный руководитель Государственного филармонического оркестра Армении Эдуард Топчян.
Организатором концертов выступает Медиамакс, генеральным спонсором – «ВиваСелл-МТС».
Благотворительные концерты Иэна Гиллана пройдут в рамках проекта «Рок помогает Армении/Армения благодарна року» (Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock), который реализуют Медиамакс и австралийская организация Do Something под патронажем президента Армении. Выручка от двух концертов будет направлена на строительство здания для музыкальной школы N 6 в Гюмри, расположенной во временных постройках. 1 октября с.г Иэн Гиллан и другие рок-звезды посетили эту школу и пообещали оказать содействие в вопросе ее реконструкции.
«Данный проект является прекрасным примером партнерства корпоративного сектора и СМИ в сфере корпоративной социальной ответственности. В нем объединились «ВиваСелл-МТС» - одна из крупнейших компаний Армении, и агентство Медиамакс, которое занимает свое особое место на информационном поле. Это свидетельствует о том, что размеры бизнеса не имеют значения, если компании объединяют единые идеи и цели», - сказал генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
Директор Медиамакс подчеркнул, что «цены на билеты будут доступными».
«К сожалению, в последнее время в Армении стало распространенным мнение, что если концерт является благотворительным, то цены на билеты должны быть непомерно высокими. Мы же считаем недопустимым лишать поклонников радости от встречи со своими кумирами из-за непомерно дорогих билетов», - сказал Ара Тадевосян.
Он объявил также, что до конца года «ВиваСелл-МТС» и Медиамакс совместно посетят музыкальную школу N 6 в Гюмри, чтобы накануне Нового Года подарить ее ученикам музыкальные инструменты.