14:18 | 04.12.09 | Նորություններ | 5029
Երեւան /Մեդիամաքս/. Deep Purple աշխարհահռչակ ռոք-խմբի մենակատար Իէն Գիլանը 2010թ. մարտի 26-ին եւ 27-ին Երեւանում հանդես կգա երկու բարեգործական համերգներով` Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ:
Այս մասին այսօր Երեւանում հայտարարել են համերգների կազմակերպիչ` Մեդիամաքս գործակալության տնօրեն Արա Թադեւոսյանը, համերգների գլխավոր հովանավոր` բջջային օպերատոր «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի դիրիժոր եւ գեղարվեստական ղեկավար Էդուարդ Թոփչյանը:
Իէն Գիլանի բարեգործական համերգները տեղի կունենան «Ռոքն օգնում է Հայաստանին/Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին» (Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock) նախագծի շրջանակներում, որոնք իրականացնում են Մեդիամաքսը եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը` ՀՀ Նախագահի բարձր հովանու ներքո: Երկու համերգից գոյացած հասույթն ուղղվելու է տնակային պայմաններում գործող Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերակառուցմանը: Ս.թ. հոկտեմբերի 1-ին Իէն Գիլանը եւ այլ ռոք աստղեր այցելեցին այդ դպրոց եւ խոստացան աջակցել վերակառուցման հարցում:
«Ծրագիրը կորպորատիվ պատասխանատվության ոլորտում կորպորատիվ սեկտորի եւ լրատվամիջոցի գործընկերության հիանալի օրինակ է: Այն փաստը, որ նախագծի շրջանակներում իրենց ջանքերն են միավորել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը` Հայաստանի խոշոր ընկերություններից մեկը, եւ Մեդիամաքսը` տեղեկատվական դաշտում իր ուրույն տեղն ունեցող ընկերությունը, վկայում է այն մասին, որ բիզնեսի մեծությունը նշանակություն չունի, եթե ընկերություններին միավորում են միասնական գաղափարներն ու նպատակները»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մեդիամաքսի տնօրենն ընդգծել է, որ «տոմսերի գները մատչելի են լինելու»:
«Ցավոք, վերջին ժամանակներս Հայաստանում տարածված է այն կարծիքը, որ եթե համերգը բարեգործական է, ապա տոմսերի գները պետք է անչափ բարձր լինեն: Մենք անթույլատրելի ենք համարում թանկ տոմսերի պատճառով երկրպագուներին իրենց կուռքի հետ հանդիպելու հաճույքից զրկելը»,- ասել է Արա Թադեւոսյանը:
Նա նաեւ հայտնել է, որ մինչեւ տարեվերջ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը եւ Մեդիամաքսը միասին կայցելեն Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոց, որպեսզի Նոր տարվա շեմին երաժշտական գործիքներ կնվիրեն նրա սաներին:

14:18 | 04.12.09 | News | 3524
Yerevan /Mediamax/. “Deep Purple” rock band vocalist Ian Gillan will give two charitable concerts to the accompaniment of State Philharmonic Orchestra of Armenia on March 26 and 27, 2010 in Yerevan.
Mediamax Director Ara Tadevosyan, Ralph Yirikian, General Manager of “VivaCell-MTS” Armenian mobile operator, and Eduard Topchyan, Bandmaster and Creative Director of Philharmonic Orchestra of Armenia, informed on this in Yerevan today.
Mediamax is the promoter of the event, “VivaCell-MTS” is the general sponsor.
Ian Gillan’s charitable concerts will take place within the framework of “Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock” project, which is being implemented by “Mediamax” and Australian “Do Something” organization under the high patronage of Armenian President. The proceeds from two concerts will be directed to reconstructing Gyumri N6 music school, which functions in shelters. On October 1, 2009, Ian Gillan and other rock stars visited the school and promised their assistance in reconstructing it.
“This project is interesting for VivaCell-MTS also because it is a wonderful example of partnership between media and the corporate sector in the sphere of corporate social responsibility. It has united VivaCell-MTS, which is one of the biggest companies in Armenia and, and Mediamax, which is a company occupying its own special place in the media market. This fact evidences that the size of business is not important, if companies are united by their common ideas and goals”, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian stated.
Mediamax Director stressed that the “prices for tickets will be affordable”.
“Unfortunately the opinion that if it is a charitable concert, the prices for tickets should be excessively high has become widespread in Armenia recently. We consider it inadmissible to deprive fans of the pleasure to met with their idols because of too expensive tickets”, Ara Tadevosyan stated.
He also informed that by the end of the year, VivaCell-MTS and Mediamax will pay a joint visit to Gyumri music school N 6 to present musical instruments to children on the threshold of the New Year.