11:52 | 30.11.09 | Նորություններ | 9596
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Հմտություններն աշխատանքում» մրցույթն ուղղված է բիզնեսի եւ կրթության միջեւ երկխոսության ստեղծմանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին «Հմտություններն աշխատանքում» մրցույթի ազգային փուլի արդյունքների ամփոփման արարողությանը ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) վաճառքի տնօրեն Սերգեյ Կապիտոնովը:
Մրցույթի ազգային փուլի կազմակերպիչներն են Բրիտանական խորհրդի (British Council) հայաստանյան գրասենյակը, «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպությունը եւ ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարարությունը: Մրցույթի գլխավոր հովանավորն ու բիզնես-գործընկերն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը:
Մրցույթի ազգային փուլի հաղթողներ են ճանաչվել Երեւանի հումանիտար քոլեջի ուսանողուհի Անի Վանյանը եւ Երեւանի ինֆորմատիկայի քոլեջի ուսանող Լեւոն Մադաթյանը: Նրանց շնորհվել է «Հմտություններն աշխատանքում» միջազգային մրցույթի եզրափակչի ուղեգիր, որը կկայանա 2010թ. գարնանը Բելգրադում:
«Նախագիծը նպաստում է երիտասարդների ձեռնարկատիրական հմտությունների ու նորարարական մտածողության զարգացմանը»,- ասել է Սերգեյ Կապիտոնովը:

11:52 | 30.11.09 | Новости | 9961
Ереван /Медиамакс/. Конкурс «Навыки в работе» направлен на установление прямого диалога между бизнесом и образовательной системой.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал директор по продажам «АрменТел» (торговая марка Beeline) Сергей Капитонов, выступая на церемонии подведения итогов
национального этапа конкурса «Навыки в работе».
Организаторами национального конкурса являются представительство Британского Совета (British Council) в Армении, организация «Юношеские достижения Армении», министерство науки и образования Армении. Бизнес-партнером и генеральным спонсором конкурса выступает «АрменТел».
Победителями национального конкурса стали студентка Ереванского гуманитарного колледжа Ани Ванян и студент Колледжа информатики Левон Мадатян. Они получили путевки в финал международного конкурса «Навыки в работе», который состоится весной 2010 года в Белграде.
«Этот проект способствует развитию у молодых людей предпринимательских навыков и инновационного мышления», - сказал Сергей Капитонов.