11:52 | 30.11.09 | Նորություններ | 9596
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Հմտություններն աշխատանքում» մրցույթն ուղղված է բիզնեսի եւ կրթության միջեւ երկխոսության ստեղծմանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին «Հմտություններն աշխատանքում» մրցույթի ազգային փուլի արդյունքների ամփոփման արարողությանը ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) վաճառքի տնօրեն Սերգեյ Կապիտոնովը:
Մրցույթի ազգային փուլի կազմակերպիչներն են Բրիտանական խորհրդի (British Council) հայաստանյան գրասենյակը, «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպությունը եւ ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարարությունը: Մրցույթի գլխավոր հովանավորն ու բիզնես-գործընկերն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը:
Մրցույթի ազգային փուլի հաղթողներ են ճանաչվել Երեւանի հումանիտար քոլեջի ուսանողուհի Անի Վանյանը եւ Երեւանի ինֆորմատիկայի քոլեջի ուսանող Լեւոն Մադաթյանը: Նրանց շնորհվել է «Հմտություններն աշխատանքում» միջազգային մրցույթի եզրափակչի ուղեգիր, որը կկայանա 2010թ. գարնանը Բելգրադում:
«Նախագիծը նպաստում է երիտասարդների ձեռնարկատիրական հմտությունների ու նորարարական մտածողության զարգացմանը»,- ասել է Սերգեյ Կապիտոնովը:

11:52 | 30.11.09 | News | 9658
Yerevan /Mediamax/. “Skills@Work” Competition aims at establishing a direct dialogue between business and the educational system.
Mediamax reports that Sales Director of “ArmenTel” (Beeline trademark) Sergey Kapitonov said this, speaking at the ceremony of summing up the results of the national round of “Skills@Work” Competition.
The national competition was organized by the representative office of the British Council in Armenia, “Youth for Achievements” organization, the Ministry of Science and Education of Armenia. “ArmenTel” is the business partner and the general sponsor of the competition.
Student of Yerevan Humanitarian College Ani Vanyan and student of Computer Science College Levon Madatyan became winners of the national competition. They received vouchers for the finale of the international “Skills@Work” Competition, which will take place in Belgrade in spring, 2010.
“This project contributes to development of entrepreneurship skills and innovative thinking among the youth”, Sergey Kapitonov stated.