11:08 | 30.11.09 | Նորություններ | 4973
Երեւան /Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգն այսօր հայտարարել է նոր ծառայության գործարկման մասին. Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքներն այսուհետ կարելի է վճարել Telcell ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, Telcell տերմինալների միջոցով տուգանքի վճարման գործընթացի տեւողությունը 1-2 րոպե է: Telcell-ի առաջարկի մյուս առավելությունն այն է, որ չի պահանջվում վճարման փաստի լրացուցիչ հաստատում (անդորրագրի ներկայացում Ճանապարհային ոստիկանություն):
Համակարգի ինտերֆեյսը պարզ է, հարմար եւ հասկանալի ցանկացած սպառողի համար: Տուգանքի վճարումից հետո վճարողի բջջային հեռախոսահամարի վրա ուղարկվում է SMS հաստատում:
Փաստորեն, Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումը դառնում է նույնքան պարզ, որքան բջջային կապի ծառայությունների վճարումը. այժմ դա կարելի է անել օրվա ցանկացած ժամին, Telcell համակարգի վճարումների ընդունման ավելի քան 300 կետերից յուրաքանչյուրում:

11:08 | 30.11.09 | News | 3150
Yerevan /Mediamax/. Telcell payment system announced the launch of a new service today: payment of fines for Traffic Police through self-service terminals.
As Mediamax was informed in the press service of the company today, the process of paying the fines through Telcell terminals does not take more than 1-2 minutes. Another advantage of Telcell offer is that no additional confirmation of the fact of payment is required (presenting a receipt to the Traffic Police).
The interface of the system is simple, convenient and clear for the user. After making the fine payment, an SMS confirmation is received by the payer’s cell phone.
Practically, the procedure of paying the fine for Traffic Police has become as simple as payment for services of mobile connection: now one can do that anytime during the day, via any of over 300 payment reception points of Telcell system.