13:06 | 05.11.09 | Նորություններ | 3774
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն այսօր Երեւանում ներկայացրել է իր ծառայությունները եւ սակագները ձայնային եւ ինտերնետային կապի ոլորտներում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Orange Armenia-ի մարկեթինգի գծով տնօրեն Արամ Մկրտչյանն այսօր ասել է, որ ընկերությունը առաջարկում է ծառայությունների չորս հիմնական տեսակներ`
1. “Խոսենք” կանխավճարային կապ;
2. “Ամեն ամիս” հետվճարային կապ;
3. Orange Business` կորպորատիվ բաժանորդների համար;
4. Orange Internet:
“Խոսենք”-ի շրջանակներում Orange Armenia-ն առաջարկում է 4 սակագնային պլաններ` “Ստարտ”, “Իմ ընկերները”, “Իմ ժամանակը” եւ “Իմ համարները”:
“Ամեն ամիս” հետվճարային կապի բաժանորդները Orange Armenia-ի ցանցում կարող են ամեն ամիս ունենալ 1000 եւ ավել անվճար րոպեներ: Բացի դրանից, այս ծառայության սպառողները կարող են արտոնյալ պայմաններով հեռախոսներ ձեռք բերել Orange-ի խանութներում: Արամ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ շուտով Orange Armenia-ն իր բաժանորդներին կառաջարկի iPhone:
Orange Business առաջարկը կորպորատիվ բաժանորդներին թույլ կտա առանձին հաշիվներ ստանալ գործնական եւ անձնական զանգերի համար:
Ներկայացնելով Orange-ի ռոումինգի ծառայությունը` Արամ Մկրտչյանն ասել է, որ նոյեմբերի ընթացքում ընկերության բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգից աշխարհի 130 երկրներում: Ընդ որում, եվրոպական այն երկրներում, որտեղ ներկա է Orange-ը, ռոումինգի գինը լինելու է արտոնյալ: Ռոումինգի ծառայությունը Orange Armenia-ի բաժանորդների համար միացվելու է անվճար:
Արամ Մկրտչյանը հայտնել է նաեւ, որ ընկերության բաժանորդները կարող են միջազգային զանգեր կատարել հատուկ սակագներով:

13:06 | 05.11.09 | News | 3693
Yerevan /Mediamax/. Orange Armenia mobile operator presented its services and tariffs for voice and internet connection in Yerevan today.
Mediamax reports that Aram Mkrtchyan, Marketing Director of Orange Armenia, stated today that the company offers four main types of services:
1. Prepaid “Let’s Talk”;
2. Postpaid “Each Month”;
3. Orange Business for corporate customers;
4. Orange Internet
Within the framework of “Let’s Talk”, Orange Armenia offers 4 tariff plans: “Start”, “My Friends”, “My Time” and “My Numbers”.
The users of “Each Month” postpaid connection may count on 1000 and more minutes free of charge per month in Orange Armenia network. Besides, the users of this type of services may purchase cell phones at preferential prices at Orange stores. In particular, Aram Mkrtchyan stated that Orange Armenia will offer iPhone to its subscribers in the nearest future.
Orange Business offer for corporate customers will allow receiving separate bills for business and personal calls.
Presenting Orange’s roaming service, Aram Mkrtchyan stated that within November, the Company’s customers will be able to use roaming in 130 counties, at that in European countries, where Orange is present, the roaming price will be reduced. Roaming service for Orange Armenia subscribers is activated free of charge.
Aram Mkrtchyan also stated that the Company’s subscribers will be able to make international calls at special prices.