16:14 | 23.10.09 | Նորություններ | 3709
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը եւ Microsoft ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչությունը այսօր հայտարարել են հերթական “Ծրագրավորման բաց մրցույթի” անցկացման մասին:
Ինչպես այսօր կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը, մրցույթին կարող են մասնակցել մինչեւ 30 տարեկան մասնագետները, ովքեր տիրապետում են ծրագրավորման C++ լեզվին:
Մրցույթի մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչեւ նոյեմբերի 16-ը aorc@eif.am էլեկտրոնային հասցեով:
Մրցույթը կանցնի երկու փուլով` անհատական եւ թիմային: Անհատական մրցույթի հաղթողները հնարավորություն կունենան Ծաղկաձորում մասնակցել Microsoft ընկերության կազմակերպած “Ուսումնական ճամբարին”:
Թիմային մրցությունը կկայանա նոյեմբերի 29-ին: Անհատական եւ թիմային փուլերի առաջին երեք տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները կստանան դրամական խոշոր մրցանակներ:

16:14 | 23.10.09 | News | 4943
Yerevan /Mediamax/. "Enterprise Incubator Foundation”, the Ministry of Economy of Armenia and the representative office of Microsoft announced about realization of regular Armenian open programming contest today.
Director of the Foundation Bagrat Yengibaryan informed at the news conference that young specialists at the age of up to 30, knowing C++ programming language, can take part in the contest.
Applications for participation in the contest are accepted before November 16 at aorc@eif.am.
The contest will be held with 2 stages: individual and team. The winners of the individual contest will get the chance to take part in the "Instruction Campus" in Tsakhkadzor, organized by Microsoft.
Team contests will take place on November 29. The participants, occupying the first three places in individual and team stages, will receive volume monetary prizes.