16:14 | 23.10.09 | Նորություններ | 3709
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը եւ Microsoft ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչությունը այսօր հայտարարել են հերթական “Ծրագրավորման բաց մրցույթի” անցկացման մասին:
Ինչպես այսօր կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը, մրցույթին կարող են մասնակցել մինչեւ 30 տարեկան մասնագետները, ովքեր տիրապետում են ծրագրավորման C++ լեզվին:
Մրցույթի մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչեւ նոյեմբերի 16-ը aorc@eif.am էլեկտրոնային հասցեով:
Մրցույթը կանցնի երկու փուլով` անհատական եւ թիմային: Անհատական մրցույթի հաղթողները հնարավորություն կունենան Ծաղկաձորում մասնակցել Microsoft ընկերության կազմակերպած “Ուսումնական ճամբարին”:
Թիմային մրցությունը կկայանա նոյեմբերի 29-ին: Անհատական եւ թիմային փուլերի առաջին երեք տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները կստանան դրամական խոշոր մրցանակներ:

16:14 | 23.10.09 | Новости | 4926
Ереван /Медиамакс/. Фонд «Инкубатор предприятий», министерство экономики Армении и представительство Microsoft объявили сегодня о проведении очередного Армянском открытого конкурса программирования.
Как сообщил на пресс-конференции директор фонда Баграт Енгибарян, в конкурсе могут принять участие молодые специалисты до 30 лет, владеющие языком программирования C++.
Заявки на участие в конкурсе принимаются до 16 ноября по адресу aorc@eif.am.
Конкурс пройдет в 2 этапа: индивидуальный и командный. Победители индивидуального конкурса получат возможность участвовать в «Учебном лагере» в Цахкадзоре, организованном Microsoft.
Командные соревнования состоятся 29 ноября. Участники, занявшие первые три места индивидуального и командного этапов, получат крупные денежные призы.