10:39 | 22.10.09 | Նորություններ | 4272
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS-ը կարծում է, որ «ուղեղների արտահոսքի» դեմ պայքարելու համար պետք է ընդառաջ գնալ ապագա մասնագետների պահանջներին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ընկերության ղեկավար Ռալֆ Յիրիկյանն այդ մասին ասել է Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ուսանողների համար դասախոսության ընթացքում:
«Հաղթում է ոչ թե նա, որ բավարարվում է սեփական հաջողություններով, այլ նա, ով չի վախենում կիսվել հաջողության գաղտնիքներով: VivaCell-MTS-ը հավատարիմ է այդ սկզբունքին իր գործունեության սկզբից ի վեր», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրենը:
Խոսելով ՀՀ բջջային կապի շուկայում աճող մրցակցության մասին` Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է, որ «մենք մտադիր չենք զիջել եւ կանենք ամեն ինչ առաջատարի մեր դիրքերը պահպանելու համար»:

10:39 | 22.10.09 | Новости | 4330
Ереван /Медиамакс/. VivaCell-MTS считает, что для борьбы с «утечкой мозгов» следует идти навстречу потребностям будущих специалистов.
Как сообщает агентство Медиамакс, глава компании Ральф Йирикян сказал об этом в ходе лекции для студентов ехегнадзорского филиала Ереванского государственного экономического университета.
«Побеждает не тот, кто довольствуется собственными успехами, а тот, кто не боится делиться секретами успеха. VivaCell-MTS придерживается этого принципа с самого начала своей деятельности»,- отметил гендиректор компании.
Говоря о растущей конкуренции на рынке мобильной связи в Армении, Ральф Йирикян подчеркнул, что «мы не намерены уступать и сделаем все, чтобы сохранить свои лидирующие позиции».