10:39 | 22.10.09 | Նորություններ | 4272
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS-ը կարծում է, որ «ուղեղների արտահոսքի» դեմ պայքարելու համար պետք է ընդառաջ գնալ ապագա մասնագետների պահանջներին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ընկերության ղեկավար Ռալֆ Յիրիկյանն այդ մասին ասել է Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ուսանողների համար դասախոսության ընթացքում:
«Հաղթում է ոչ թե նա, որ բավարարվում է սեփական հաջողություններով, այլ նա, ով չի վախենում կիսվել հաջողության գաղտնիքներով: VivaCell-MTS-ը հավատարիմ է այդ սկզբունքին իր գործունեության սկզբից ի վեր», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրենը:
Խոսելով ՀՀ բջջային կապի շուկայում աճող մրցակցության մասին` Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է, որ «մենք մտադիր չենք զիջել եւ կանենք ամեն ինչ առաջատարի մեր դիրքերը պահպանելու համար»:

10:39 | 22.10.09 | News | 3397
Yerevan /Mediamax/. VivaCell-MTS believes that to struggle against “brain drain”, one should meet the needs of future specialists halfway.
Mediamax reports that the Head of the Company Ralph Yirikian said this during a lecture for the students of Yeghegnadzor branch of Yerevan State University of Economics.
“Not the one, who is satisfied by own achievements, but the one, who is not afraid to share the secrets of success, wins. VivaCell-MTS keeps to this principle from the very start of its activity”, General Manager of the Company noted.
Talking about increasing competition in the mobile connection market of Armenia, Ralph Yirikian stressed that “we are not going to yield and will do everything to preserve leading positions”.