11:08 | 16.10.09 | Նորություններ | 4787
Երեւան /Մեդիամաքս/. Uriah Heep ռոք-խմբի անդամները չէին սպասում, որ Հայաստանում մեծ մասսայականություն են վայելում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հինգշաբթի երեկոյան հանդես գալով Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում` երաժիշտները նշել են, որ զարմացած են այն ջերմությամբ, որով իրենց դիմավորել են Հայաստանում:
“Մենք հասկացանք նաեւ, որ մեր ստեղծագործությունը Հայաստանում մեծ մասսայականություն է վայելում եւ, հավանաբար, դրա համար պետք է շնորհակալություն հայտնել “ծովահենային” ապրանքների շուկային”, - կատակել է խմբի առաջնորդ Միք Բոքսը:
Երաժիշտները չեն բացահայտել այսօր կայանալիք համերգի մանրամասները` նշելով, որ կատարելու են ինչպես հին հիթեր, այնպես էլ նոր երգեր:
Երեւանն ընդգրկված է այն 48 քաղաքների ցանկում, որոնք Uriah Heep խումբը պետք է այցելի իր 40-ամյակին նվիրված համաշխարհային տուրնեի շրջանակներում:
Համերգը կայանալու է այսօր ժամը 19:00-ին Երեւանի Կ. Դեմիրճյանի անվ. մարզահամերգային համալիրում: 10-ից 50 հազար դրամ արժողությամբ տոմսերը վաճառվում են մարզահամերգային համալիրի եւ Տիկնիկային թատրոնի տոմսարկղերում: Տոմսերի վաճառքից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է Սպիտակի երկրաշարժի գոտում բնակելի ֆոնդի վերականգնմանը:
Համերգի կազմակերպիչներն են Vibrographus ընկերությունը, “Շանթ” հեռուստաընկերությունը եւ “Արզնի” հանքային ջրերի գործարանը: Համերգի գործընկերներն են BMI եւ Austrian Airlines ավիաընկերությունները, “Մետրոպոլ” հյուրանոցը եւ ՙԲաոբաբ՚ ռեստորանը:
Երեւանում Uriah Heep-ի ինֆորմացիոն գործընկերներն են Մեդիամաքսը եւ PanArmenian Media-ն: Համերգին տեղեկատվական աջակցություն են ցուցաբերում “Ավտոռադիոն”, “Երեւան FM”-ը եւ “Ռադիո Վանը”

11:08 | 16.10.09 | News | 5115
Yerevan /Mediamax/. Members of Uriah Heep rock band did not expect to see that they enjoy such great popularity in Armenia.
Mediamax reports that, speaking late on Thursday at a news conference in Yerevan, the musicians stated that they were surprised by the warmth they were met with in Armenia.
“We also realized that our creative work enjoys great popularity in Armenia and, probably, we should thank the market of pirated production for this”, leader of the band Mick Box joked.
The musicians did not disclose the details of the concert, which is to take place today, noting that they will be performing both old hits and new songs.
Yerevan is included in the world tour of Uriah Heep to 48 cities. The tour is dated to the 40th anniversary of the band creation.
The concert will take place at 19:00 today in Yerevan Sport-Concert Complex (SCC) after Karen Demirchyan. The tickets costing 10-50 thousand AMD are available in SCC and Armenian Puppetry Theatre’s ticket offices. All the means from sale of tickets will be sent to reestablishing the housing stock in the zone of Spitak earthquake.
The concert is organized by Vibrographus Company, “Shant” TV Company and “Arzni” Mineral Water Plant. BMI and Austrian Airlines, “Metropol” Hotel and “Baobab” restaurant are the partners of the concert.
The information partners of Uriah Heep’s concert in Yerevan are Mediamax and PanArmenian Media. Information support is provided for the concert by “Avtoradio”, “Yerevan FM” and Radio “Van” radio stations.