16:33 | 01.10.09 | Նորություններ | 3285
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի ՏՏ ոլորտում գործում են 175 ընկերություններ, որոնցից 56-ը` արտասահմանյան կազմակերպությունների մասնաճյուղեր են:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայում (ՀՀ ԳԱԱ) երկրի ՏՏ քաղաքականությանը նվիրված կլոր սեղանին ասել է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմանդրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
ՀՀ ԳԱԱ տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոնում ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են, որ կլոր սեղանի ընթացքում զեկույցներով հանդես են եկել Էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվական եւ բարձր տեխնոլոգիաների վարչության պետ Վաչե Կիրակոսյանը եւ Microsoft ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը:
Կլոր սեղանն անց է կացվում «Կոմպյուտերային գիտություն եւ ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաներ» (CSIT-2009) միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում:

Yerevan /Mediamax/. 175 organizations, 56 of which representing branches of foreign companies, function in IT sphere in Armenia.
Mediamax reports that Director of “Enterprise Incubator Foundation” Bagrat Yengibaryan said this at a roundtable in the National Academy of Sciences (NAS) of Armenia, devoted to IT policy in Armenia, today.
Mediamax was informed in information-analytical center of NAS that Head of Information and High Technologies Department of the Armenian Ministry of Economy Vache Kirakosyan and Director of the Armenian representative office of Microsoft Grigor Barseghyan also delivered reports at the roundtable.
The roundtable takes place within the framework of the international “Computer Science and Information Technologies” conference (CSIT-2009).