16:33 | 01.10.09 | Նորություններ | 3285
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի ՏՏ ոլորտում գործում են 175 ընկերություններ, որոնցից 56-ը` արտասահմանյան կազմակերպությունների մասնաճյուղեր են:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայում (ՀՀ ԳԱԱ) երկրի ՏՏ քաղաքականությանը նվիրված կլոր սեղանին ասել է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմանդրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
ՀՀ ԳԱԱ տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոնում ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են, որ կլոր սեղանի ընթացքում զեկույցներով հանդես են եկել Էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվական եւ բարձր տեխնոլոգիաների վարչության պետ Վաչե Կիրակոսյանը եւ Microsoft ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը:
Կլոր սեղանն անց է կացվում «Կոմպյուտերային գիտություն եւ ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաներ» (CSIT-2009) միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում:

Ереван /Медиамакс/. В Армении в сфере IT действуют 175 организаций, 56 из которых - филиалы зарубежных компаний.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в ходе круглого стола в Национальной академии наук (НАН) Армении, посвященного политике IT в Армении, сказал директор фонда «Инкубатор предприятий» Баграт Енгибарян.
В информационно-аналитическом центре НАН Медиамакс сообщили, что в ходе круглого стола с докладами выступили также начальник управления информационных и высоких технологий министерства экономики Армении Ваче Киракосян и директор армянского представительства Microsoft Григор Барсегян.
Круглый стол проходит в рамках международной конференции «Вычислительные науки и информационные технологии» (CSIT-2009).