16:10 | 01.10.09 | Նորություններ | 5351
Երեւան /Մեդիամաքս/. 52 ընկերություններ հայտ են ներկայացրել Digitec Expo 2009 բարձր տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսին մասնակցելու համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Հայաստանի ՏՏ ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Նրա խոսքերով, ցուցահանդեսում ներկայացած ընկերությունների թիվը 15 տոկոսով կգերազանցնի նախորդ տարվա մասնակիցների քանակը:
Արատասահմանյան ընկերություններից ցուցահանդեսին ներկայացված կլինեն ամերիկյան SUN Microsystems-ը եւ շվեդական Ericsson-ը, վերջինս կցուցադրի Ucom հայկական ինտերնետ պրովայդերի (ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավոր) հետ համատեղ առաջարկվող ՏՏ հեռուստատեսության ծառայությունը:
Իր հերթին «Ձեռնարկությունների Ինկուբարոր» հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը տեղեկացրել է, որ ցուցահանդեսի շրջանակներում կներկայացվեն նաեւ ՏՏ ոլորտի զարգացմանն ուղղված` Հայաստանի կառավարության ծրագրերը, մասնավորապես` «Համակարգիչ բոլորին» ծարգիրը եւ Գյումրիի տեխնոպարկի հնարավորությունները:
Digitec Expo 2009 ցուցահանդեսը կկայանա հոկտեմբերի 2-4-ին Երեւանում Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Ցուցահանդեսի աշխատանքային ժամերն են 10:00-ից 18:00: Մուտքն ազատ է:

16:10 | 01.10.09 | News | 5301
Yerevan /Mediamax/. 52 companies have submitted applications for participating in DigiTec Expo 2009 exhibition.
Mediamax reports that Chief Executive Officer of the Union of IT Enterprises (UITE) of Armenia Karen Vardanyan said this at a news conference in Yerevan today.
According to him, the number of companies, represented at the exhibition, will exceed the last year’s number of DigiTec Expo participants by 15%.
From foreign companies, American SUN Microsystems and Swedish Ericsson will be represented at the exhibition. The latter will demonstrate IP Television service, provided by it jointly with Armenian “Ucom” internet provider (which is the general sponsor of the exhibition).
Director of “Enterprise Incubator Foundation” Bagrat Yengibaryan in his turn informed that within the framework of the exhibition, programs of the Armenian government, aiming at developing the IT sector, in particular, “Computer for all” program and the first capacities of Gyumri industrial park, will be presented.
DigiTec Expo 2009 exhibition will last from October 2 to 4 in the building of Sport and Concert Complex after Karen Demirchyan in Yerevan. The hours of exhibition work are from 10:00 to 18:00. The entry to the exhibition is free.