15:11 | 10.08.09 | Նորություններ | 4159
Երեւան /Մեդիամաքս/. Սոչիի «շտապ օգնության» մեքենաները կհագեցվեն տրանսպորտային միջոցների արբանյակային GPS-մոնիտորինգի համակարգով, որը մշակվել է հայաստանյան «Լոկատոր» ընկերության կողմից:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով GPSearch.Org-ը, մինչեւ տարեվերջ արբանյակային հսկողություն կսահմանվի Սոչիի «շտապ օգնության» բոլոր ավտոմեքենաների նկատմամբ (90 ավտոմեքենա):
«Լոկատոր» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արման Խաչատրյանի խոսքերով, ներկայումս Սոչիում տեղադրված են համակարգի թեստային մի քանի օրինակներ, իսկ պատվիրատուն է ՀՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, ով որոշել է նվեր մատուցել ռուսաստանյան քաղաքին:

15:11 | 10.08.09 | Новости | 4694
Ереван /Медиамакс/. Машины «Скорой помощи» Сочи будут оснащены системой спутникового GPS-мониторинга транспортных средств, разработанной армянской компанией «Локатор».
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на GPSearch.Org, до конца этого года под спутниковый контроль встанет весь автопарк «скорой помощи» Сочи (90 автомобилей).
По словам генерального директора ЗАО «Локатор» Армана Хачатряна, в настоящее время в Сочи поставлены несколько тестовых образцов датчиков, а заказчиком выступает министр здравоохранения Армении Арутюн Кушкян, решивший преподнести подарок российскому городу.