15:11 | 10.08.09 | Նորություններ | 4159
Երեւան /Մեդիամաքս/. Սոչիի «շտապ օգնության» մեքենաները կհագեցվեն տրանսպորտային միջոցների արբանյակային GPS-մոնիտորինգի համակարգով, որը մշակվել է հայաստանյան «Լոկատոր» ընկերության կողմից:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով GPSearch.Org-ը, մինչեւ տարեվերջ արբանյակային հսկողություն կսահմանվի Սոչիի «շտապ օգնության» բոլոր ավտոմեքենաների նկատմամբ (90 ավտոմեքենա):
«Լոկատոր» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արման Խաչատրյանի խոսքերով, ներկայումս Սոչիում տեղադրված են համակարգի թեստային մի քանի օրինակներ, իսկ պատվիրատուն է ՀՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, ով որոշել է նվեր մատուցել ռուսաստանյան քաղաքին:

15:11 | 10.08.09 | News | 4333
Yerevan /Mediamax/. Ambulance cars in Sochi will be equipped with satellite system of GPS-monitoring of vehicles, developed by "Locator" Armenian company.
Mediamax informs referring to GPSearch.Org that by the end of 2009 the whole Ambulance vehicle fleet in Sochi (90cars) will be taken under satellite control.
According to General Director of "Locator" CJSC Arman Khachatryan, at present a few testing samples of sensors are delivered in Sochi, and Minister of Health of Armenia Harutyun Kushkyan is the customer, who has decided to make a present to the Russian city.