08:50 | 03.07.09 | Նորություններ | 3755
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը այսօր հայտարարել է կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդների բիլլինգի կոնվերգենցիայի մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերությունում, բիլլինգի կոնվերգենցիան թույլ կտա թողարկել շուկայի տարբեր սեգմենտների համար նախատեսված տարբերակված համալիր ծառայությունների փաթեթներ` ունենալով  միասնական տվյալների բազա բոլոր հետվճարային եւ կանխավճարային բաժանորդների համար:
«Բիլլինգի կոնվերգենցիան հաճախորդներին ավելի մեծ ճկունության հնարավորություն է ընձեռում, ինչպիսիք են նորարական գնային սխեմաները, կոմպլեքս ծառայությունների փաթեթները եւ վճարումների մի շարք տարբերակները` բոլոր ձայնային եւ հաջորդ սերնդի ծառայությունների համար», - ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

08:50 | 03.07.09 | News | 4567
Yerevan /Mediamax/. “VivaCell-MTS” mobile connection operator announced implementation of billing convergence for prepaid and postpaid subscribers today.
Mediamax was informed in the company today that billing convergence will enable minimal time to market of complex products and services with a single database for all prepaid and postpaid subscribers.
"The billing convergence enables more flexibility to the customers, such as innovative pricing schemes, bundled service packages and a full range of payment options for all voice and next generation services," said “VivaCell-MTS” General Manager Ralph Yirikian.