08:50 | 03.07.09 | Նորություններ | 3755
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը այսօր հայտարարել է կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդների բիլլինգի կոնվերգենցիայի մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերությունում, բիլլինգի կոնվերգենցիան թույլ կտա թողարկել շուկայի տարբեր սեգմենտների համար նախատեսված տարբերակված համալիր ծառայությունների փաթեթներ` ունենալով  միասնական տվյալների բազա բոլոր հետվճարային եւ կանխավճարային բաժանորդների համար:
«Բիլլինգի կոնվերգենցիան հաճախորդներին ավելի մեծ ճկունության հնարավորություն է ընձեռում, ինչպիսիք են նորարական գնային սխեմաները, կոմպլեքս ծառայությունների փաթեթները եւ վճարումների մի շարք տարբերակները` բոլոր ձայնային եւ հաջորդ սերնդի ծառայությունների համար», - ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

08:50 | 03.07.09 | Новости | 4757
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «Виваселл-МТС» объявил сегодня о внедрении конвергентного биллинга для предоплатных и постоплатных абонентов.
Как сообщили сегодня Медиамакс в компании, конвергентный биллинг позволит сократить время, затрачиваемое на продвижение комплексных продуктов и услуг на рынок, имея единую базу данных для предоплатных и постоплатных абонентов.
«Конвергенция биллинга предоставляет больше возможностей абонентам, взаимосвязанные пакеты услуг и полный комплект вариантов для оплаты голосовых и услуг последнего поколения», - сказал гендиректор «ВиваСел-МТС» Ральф Йирикян.