15:03 | 01.06.09 | Նորություններ | 5319
Երևան /Մեդիամաքս/. ArmTech 2009 կոնգրեսը կկայանա 2009թ. նոյեմբերի 5-8-ը ամերիկյան Սան Խոսե քաղաքում:
Ինչպես այսօր Երեւանում ասել է Զարգացման ամերիկյան գործակալության /ԶԱԳ/ տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը, կոնգրեսին ակնկալվում է արտասահմանյան եւ շուրջ 30 հայկական IT ընկերությունների մասնակցությունը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը վստահություն է հայտնել, որ կայանալիք կոնգրեսը նախորդ երկուսից արդյունավետ կլինի: «Եթե նախորդ կոնգրեսներում իրենց առաջարկություններով հանդես էին գալիս մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչները, ապա այս անգամ իր առաջարկներով եւ Հայաստանի IT հատված ներդրումներ ներգրավելուն ուղղված նախաձեռնություններով հանդես կգա ՀՀ կառավարությունը»,- նկատել է նախարարը:
«Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը նշել է, որ ArmTech 2009-ը լավ հնարավորություն կդառնա կառավարության, կրթական համակարգի եւ մասնավոր հատվածի համար միասնական հարթակի շրջանակներում համախմբվելու առումով` առկա խնդիրների եւ դրանց լուծման ուղիների քնարկման նպատակով:
«Համաշխարհային ճգնաժամը ArmTech կոնգրեսն ավելի արդիական է դարձնում, քան երբեւէ, քանի որ հենց IT հատվածի հնարավորությունների ճիշտ օգտագործումը կարող է օգնել ճգնաժամից դուրս գալ օգուտով»,- ասել է Ռիչ Գոլդմանը:
Մասնակցության հայտ ներկայացնել եւ մանրամասներին ծանոթանալ կարելի է կոնգրեսի կայքում` www.armtechcongress.com:

15:03 | 01.06.09 | News | 5353
As the Director of Armenian Development Agency (ADA) Robert Harutyunyan stated in Yerevan today, participation of foreign and about 30 Armenian IT companies is expected at the Congress.
Minister of Economy of Armenia Nerses Yeritsyan expressed confidence that the upcoming Congress will be more efficient than the previous two. “If at the previous congresses, representatives of private sector put forward their proposals, this time the Armenian government will make its suggestions and put forward initiatives for attracting investors to the Armenian IT sector”, the Minister noted.
General Executive Director of “Synopsys Armenia” Company Rich Goldman noted that “ArmTech 2009” will become a convenient opportunity for getting united within the framework of a single platform for the government, the educational system and the private sector to discuss the existing problems and ways to solve those.
“The global crisis makes “ArmTech” Congress more urgent than ever, since correct use of the opportunities of the IT sector will help come out of the crisis with benefit”, Rich Goldman stated.
One can submit an application for participation and get acquainted with the details at the website of the congress: www.armtechcongress.com.