15:03 | 01.06.09 | Նորություններ | 5319
Երևան /Մեդիամաքս/. ArmTech 2009 կոնգրեսը կկայանա 2009թ. նոյեմբերի 5-8-ը ամերիկյան Սան Խոսե քաղաքում:
Ինչպես այսօր Երեւանում ասել է Զարգացման ամերիկյան գործակալության /ԶԱԳ/ տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը, կոնգրեսին ակնկալվում է արտասահմանյան եւ շուրջ 30 հայկական IT ընկերությունների մասնակցությունը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը վստահություն է հայտնել, որ կայանալիք կոնգրեսը նախորդ երկուսից արդյունավետ կլինի: «Եթե նախորդ կոնգրեսներում իրենց առաջարկություններով հանդես էին գալիս մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչները, ապա այս անգամ իր առաջարկներով եւ Հայաստանի IT հատված ներդրումներ ներգրավելուն ուղղված նախաձեռնություններով հանդես կգա ՀՀ կառավարությունը»,- նկատել է նախարարը:
«Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը նշել է, որ ArmTech 2009-ը լավ հնարավորություն կդառնա կառավարության, կրթական համակարգի եւ մասնավոր հատվածի համար միասնական հարթակի շրջանակներում համախմբվելու առումով` առկա խնդիրների եւ դրանց լուծման ուղիների քնարկման նպատակով:
«Համաշխարհային ճգնաժամը ArmTech կոնգրեսն ավելի արդիական է դարձնում, քան երբեւէ, քանի որ հենց IT հատվածի հնարավորությունների ճիշտ օգտագործումը կարող է օգնել ճգնաժամից դուրս գալ օգուտով»,- ասել է Ռիչ Գոլդմանը:
Մասնակցության հայտ ներկայացնել եւ մանրամասներին ծանոթանալ կարելի է կոնգրեսի կայքում` www.armtechcongress.com:

15:03 | 01.06.09 | Новости | 5659
Как сказал сегодня в Ереване директор Армянского агентства развития (ААР) Роберт Арутюнян, в конгрессе ожидается участие иностранных и около 30-ти армянских IT-компаний.
Министр экономики Армении Нерсес Ерицян выразил уверенность, что предстоящий конгресс будет эффективнее предыдущих двух. «Если на предыдущих конгрессах представители частного сектора выступали со своими предложениями, то на этот раз правительство Армении выступит со своими предложениями и инициативами по привлечению инвестиций в IT-сектор Армении», - заметил министр.
Генеральный исполнительный директор компании «Синопсис Армения» Рич Голдман отметил, что ArmTech 2009 станет удобной возможностью для объединения в рамках единой платформы правительства, системы образования и частного сектора для обсуждения существующих проблем и путей их решения.
«Глобальный кризис делает конгресс ArmTech актуальнее, чем когда-либо, поскольку именно правильное использование возможностей IT-сектора поможет выйти из кризиса с выгодой», - сказал Рич Голдман.
Подать заявку на участие и ознакомится с подробностями можно на сайте конгресса www.armtechcongress.com.