15:49 | 23.01.09 | Նորություններ | 10803
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ընկերություն) 2009 թվականին կմնա Հայաստանի տնտեսությունում խոշորագույն ներդրողներից մեկը եւ կշարունակի իրականացնել ստանձնած պարտավորությունները:
Այդ մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում այսօր ասել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը: Նա հիշեցրել է, որ ընկերության ներդրումային ծրագիրը Հայաստանում մեկնարկել էր 2007 թվականին, եւ ներդրումների ծավալը 2 տարվա ընթացքում կազմել է $ 180 մլն:
Անուշ Բեղլոյանը նշել է, որ Հայաստանում Beeline-ի ներդրումային ծրագրի հիմնական փուլերն արդեն իրագործվել են, եւ 2009 թվականին միջոցները ուղղված են լինելու հինմնականում հեռախոսակայանների թվայնացումն ավարտին հասցնելուն ու ինտերնետային ծառայությունները զարգացնելուն:

15:49 | 23.01.09 | Новости | 11090
Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (бренд Beeline) в 2009 году останется одним из крупнейших инвесторов в экономику Армении и продолжит претворять в жизнь взятые на себя обязательства.
Об этом сказала сегодня в интервью агентству Медиамакс пресс-секретарь ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян. Она напомнила, что инвестиционная программа компании стартовала в Армении в 2007 году, и объем вложений за 2 года составил $ 180 млн.
Ануш Беглоян отметила, что основные этапы инвестиционной программы Beeline в Армении уже реализованы, и в 2009 году вложения будут в основном направлены на завершение цифровизации телефонных станций и развитие интернет-услуг.