15:49 | 23.01.09 | Նորություններ | 10803
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ընկերություն) 2009 թվականին կմնա Հայաստանի տնտեսությունում խոշորագույն ներդրողներից մեկը եւ կշարունակի իրականացնել ստանձնած պարտավորությունները:
Այդ մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում այսօր ասել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը: Նա հիշեցրել է, որ ընկերության ներդրումային ծրագիրը Հայաստանում մեկնարկել էր 2007 թվականին, եւ ներդրումների ծավալը 2 տարվա ընթացքում կազմել է $ 180 մլն:
Անուշ Բեղլոյանը նշել է, որ Հայաստանում Beeline-ի ներդրումային ծրագրի հիմնական փուլերն արդեն իրագործվել են, եւ 2009 թվականին միջոցները ուղղված են լինելու հինմնականում հեռախոսակայանների թվայնացումն ավարտին հասցնելուն ու ինտերնետային ծառայությունները զարգացնելուն:

15:49 | 23.01.09 | News | 11060
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline brand) will remain one of the largest investors into the Armenian economy in 2009 and will continue realizing the commitments it has taken upon itself.
Spokeswoman for “ArmenTel” CJC Anush Begloyan said this in an interview to Mediamax today. She reminded that the investment program of the company was launched in Armenia in 2007, and the volume of investments in 2 years made $180mln.
Anush Begloyan noted that the main stages of Beeline investment program in Armenia are already realized, and in 2009 the investments will mainly by directed to completing digitalization of telephone stations and development of internet services.