11:08 | 05.02.24 | Նորություններ | 15647
«Հայrate» մրցանակաբաշխության ընթացքում հայտարարվել են Հայաստանի ամենագրավիչ գործատուները՝ համաձայն երկրի ուսանողների շրջանում անցկացված հարցումների։
Հայաստանում ՏՀՏ ոլորտի առաջատար Վիվա-ՄՏՍ ընկերությունն ընդգրկվել է ամենագրավիչ գործատուների տասնյակում։
«Վիվա-ՄՏՍ-ը տվյալ հարցման լավագույն գործատուների տասնյակում հայտնված հեռահաղորդակցային միակ ընկերությունն է: Ուսանողների գնահատականը վկայում է, որ մենք ճիշտ ճանապարհին ենք. մեր ընկերությունը գրավիչ է սովորելու եւ մասնագիտական աճի ձգտող երիտասարդների համար: Վիվա-ՄՏՍ-ն ավելին է, քան կապ տրամադրող ընկերությունը: Այն թվային էվոլյուցիայի փուլում է եւ երիտասարդ սերնդի համար հետաքրքիր է լինել ոչ միայն թվային ծառայությունների սպառող, այլեւ՝ այդ էվոլյուցիայի անմիջական մասնակից ու իրականացնող:
«Viva University»-ն ընձեռում է աշխատանքային պրակտիկայի, իսկ լավագույններին՝ նաեւ աշխատանքի հնարավորություն, ինչպես նաեւ Վիվա-ՄՏՍ-ի կողմից իրականացվող մի շարք այլ նախագծեր ուղղված են երիտասարդների մասնագիտական զարգացմանը: Մենք ցանկանում ենք, որ մեր փայլուն երիտասարդությունը մնա, աշխատի, ներդրում կատարի, զարգանա եւ ապագան տեսնի հայրենիքում»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
«Հայrate» մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է արդեն երրորդ անգամ՝ «Գրանթ Թորնթոն Հայաստան»-ի եւ Հայաստանի ՄՌ Ասոցիացիայի համատեղ ջանքերով: Մրցանակաբաշխության նպատակն է իրենց տեղը զբաղեցնել փորձող երիտասարդների շրջանում բացահայտել գործատուների գրավչությունը աշխատաշուկայում։
Հարցմանը մասնակցել է Հայաստանի առաջատար բուհերի ավելի քան 800 ուսանող՝ արտահայտելով կարծիքն ու նշելով 2023 թվականի ամենագրավիչ գործատուին: Միջոցառմանը մասնակցել են պետական տարբեր գերատեսչությունների եւ համալսարանների ներկայացուցիչներ, գործընկերներ, ուսանողներ եւ հյուրեր:

11:08 | 05.02.24 | Новости | 17260
26 января состоялось вручение премии «հայrate», в ходе которого были объявлены наиболее привлекательные работодатели Армении.
Рейтинг был составлен по результатам проведенного среди студентов страны опроса. Вива-МТС, ведущая ИКТ компания Армении, вошла в десятку самых привлекательных работодателей.
«Вива-МТС — единственная телекоммуникационная компания, вошедшая в десятку крупнейших работодателей в данном рейтинге. Оценки студентов показывают, что мы на правильном пути. Наша организация обращается к молодым людям, желающим учиться и развиваться профессионально. Вива-МТС — это больше, чем просто телекоммуникационная компания. Компания находится в постоянном процессе цифровой эволюции, и это делает нас привлекательными для молодого поколения не только как для потребителей цифровых услуг, но и в плане активного участия в реализации этой эволюции. Проект “Viva University”, дающий опыт работы, шанс на карьеру, как и другие проекты, направлен на профессиональный рост молодых людей. Мы хотим, чтобы лучшие студенты оставались, работали, инвестировали, развивались и видели свое будущее на родине», — заявил генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
Проведение мероприятия стало возможным благодаря совместным усилиям «Грант Торнтон Армения» и Армянской HR-ассоциации. Мероприятие проходит уже третий год и направлено на то, чтобы подчеркнуть привлекательность работодателей среди молодых людей, выходящих на рынок труда.
В опросе приняли участие более 800 студентов ведущих учебных заведений Армении, выразив свое мнение и назвав самого привлекательного работодателя 2023 года независимо от сферы деятельности. В мероприятии приняли участие представители различных государственных ведомств и университетов, а также партнёры, участники и студенты.