18:02 | 28.11.23 | Նորություններ | 14503
Մեկնարկել է Viva University («Վիվա Յունիվերսիթի») կրթական ծրագրի նոր փուլը, որի արդյունքում երիտասարդները գործնական գիտելիքներ, նեղ մասնագիտական հմտություններ եւ կարեւոր փորձառություն են ձեռք բերում:
Ընթացիկ տարում արդեն երկրորդ անգամ ընկերությունը մեկնարկային նոր հնարավորություններ է ստեղծել եւս 22 ուսանողի համար: Դիմորդների հերթական խմբին ողջունելով՝ Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը արժեքավոր ձեռքբերում է համարել այն, որ առաջին հոսքից մի քանի ուսանող սկսել է աշխատել ընկերությունում:
«Եթե երեսուն տարի առաջ ունենայի այն, ինչ տրվելու է ձեզ այս ծրագրի ընթացքում, երջանիկ կլինեի: Այստեղ գտնվելը ձեզ թույլ կտա փնտրտուքներից զերծ մնալով խնայել հինգ տարի: Ստիպված չեք լինի մտածել, թե ում դիմել, ինչպես կամ որ ոլորտում աշխատել, ինչպիսի միջավայրում լինել կամ ում հետ շփվել: Հինգ տարին զգալի ժամանակահատված է: Ձեզ հետ աշխատելու է հեռահաղորդակցության շուկայում աշխատող պրոֆեսիոնալների լավագույն թիմերից մեկը եւ ձեզ հնարավորություն կընձեռվի յուրացնել բարձրորակ մասնագետների փորձն ու գիտելիքները՝ աշխատելով թիմային աշխատանքի ձեւաչափով, ինչն անհնար է ակադեմիական կրթության շրջանակում»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Տարիների փորձը կիսելու Վիվա-ՄՏՍ-ի պատրաստակամությունը մեծ ներդրում է աշխատող-գործատու օղակում առաջընթաց արձանագրելու համար: Ուսանողների հերթական խումբը «Viva University» («Վիվա Յունիվերսիթի») ծրագրի շրջանավարտ կդառնա տարեվերջին: Ձեռք բերած փորձն ու գործնական գիտելիքները նրանց թույլ կտան տեղ գտնել աշխատաշուկայում եւ լավագույն արդյունք գրանցել մասնագիտական ոլորտում: Համապատասխան ոլորտում հաստիքների առկայության դեպքում լավագույն շրջանավարտներին կտրվի Վիվա-ՄՏՍ-ում աշխատանքի անցնելու հնարավորություն:
Ընթացիկ տարում մայրաքաղաքում եւ մարզերում երկամսյա դասընթացների երկու փուլերին մասնակցել է տարբեր բուհերի 44 ուսանող: Առաջին փուլի մասնակիցները մասնագիտացել են ՏՏ (տեղեկատվական տեխնոլոգիաների) եւ վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտում: Երկրորդ փուլում տարբեր բուհերից ընտրված 22 ուսանող ներկայացրել է սպասարկման ոլորտում հմտանալու հայտ եւ այժմ մասնագիտացման դասընթացներ է անցնում Վիվա-ՄՏՍ-ի սպասարկման տարբեր կենտրոններում։

18:02 | 28.11.23 | News | 15841
For the second time this year, the Company has created this starting inception for 22 more students. In his welcome address, Viva-MTS General Director mentioned as an important achievement that several students from the first stream of the program now work at the Company. It’s a crucial indicator of the program’s effectiveness and high results.
“30 years ago, I would have been fascinated to receive what you will receive in this program. It will save you 5 years of your life: you won’t have to overthink where to apply, how and in what field to get a job, what kind of work environment seek… 5 years is a significant time period. Here you will work with one of the best professional teams in the telecommunications sector and you will be provided an opportunity to make the most of our specialists’ knowledge and experience, in the format of teamwork, which is impossible in the format of formal education,” Viva-MTS General Director Armen Avetisian said.
The willingness of Viva-MTS to share its expertise is a significant investment in fostering stronger employee-employer relationships. The students of this phase of “Viva University” will graduate at the end of the year. The experience and knowledge acquired during the program will allow them to enter the job market and achieve high results. Besides, if there are vacancies in the relevant fields, the bests of them will be provided with a job at Viva-MTS.
In the current year, 44 students from various universities participated in two phases of two-month trainings both in Yerevan and in regions. The first phase focused on IT, sales, and customer service. The participants of the second phase applied for customer service and are now undergoing specialized courses in different service centers of Viva-MTS.