18:02 | 28.11.23 | Նորություններ | 14503
Մեկնարկել է Viva University («Վիվա Յունիվերսիթի») կրթական ծրագրի նոր փուլը, որի արդյունքում երիտասարդները գործնական գիտելիքներ, նեղ մասնագիտական հմտություններ եւ կարեւոր փորձառություն են ձեռք բերում:
Ընթացիկ տարում արդեն երկրորդ անգամ ընկերությունը մեկնարկային նոր հնարավորություններ է ստեղծել եւս 22 ուսանողի համար: Դիմորդների հերթական խմբին ողջունելով՝ Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը արժեքավոր ձեռքբերում է համարել այն, որ առաջին հոսքից մի քանի ուսանող սկսել է աշխատել ընկերությունում:
«Եթե երեսուն տարի առաջ ունենայի այն, ինչ տրվելու է ձեզ այս ծրագրի ընթացքում, երջանիկ կլինեի: Այստեղ գտնվելը ձեզ թույլ կտա փնտրտուքներից զերծ մնալով խնայել հինգ տարի: Ստիպված չեք լինի մտածել, թե ում դիմել, ինչպես կամ որ ոլորտում աշխատել, ինչպիսի միջավայրում լինել կամ ում հետ շփվել: Հինգ տարին զգալի ժամանակահատված է: Ձեզ հետ աշխատելու է հեռահաղորդակցության շուկայում աշխատող պրոֆեսիոնալների լավագույն թիմերից մեկը եւ ձեզ հնարավորություն կընձեռվի յուրացնել բարձրորակ մասնագետների փորձն ու գիտելիքները՝ աշխատելով թիմային աշխատանքի ձեւաչափով, ինչն անհնար է ակադեմիական կրթության շրջանակում»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Տարիների փորձը կիսելու Վիվա-ՄՏՍ-ի պատրաստակամությունը մեծ ներդրում է աշխատող-գործատու օղակում առաջընթաց արձանագրելու համար: Ուսանողների հերթական խումբը «Viva University» («Վիվա Յունիվերսիթի») ծրագրի շրջանավարտ կդառնա տարեվերջին: Ձեռք բերած փորձն ու գործնական գիտելիքները նրանց թույլ կտան տեղ գտնել աշխատաշուկայում եւ լավագույն արդյունք գրանցել մասնագիտական ոլորտում: Համապատասխան ոլորտում հաստիքների առկայության դեպքում լավագույն շրջանավարտներին կտրվի Վիվա-ՄՏՍ-ում աշխատանքի անցնելու հնարավորություն:
Ընթացիկ տարում մայրաքաղաքում եւ մարզերում երկամսյա դասընթացների երկու փուլերին մասնակցել է տարբեր բուհերի 44 ուսանող: Առաջին փուլի մասնակիցները մասնագիտացել են ՏՏ (տեղեկատվական տեխնոլոգիաների) եւ վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտում: Երկրորդ փուլում տարբեր բուհերից ընտրված 22 ուսանող ներկայացրել է սպասարկման ոլորտում հմտանալու հայտ եւ այժմ մասնագիտացման դասընթացներ է անցնում Վիվա-ՄՏՍ-ի սպասարկման տարբեր կենտրոններում։

В результате двухмесячных курсов программы «Viva University» студенты приобретают практические знания, узкопрофессиональные навыки и опыт.
В этом году уже во второй раз компания Вива-МТС предоставляет возможность профессионального роста 22 студентам. Приветствуя новую группу, генеральный директор Вива-МТС отметил, что несколько студентов первого потока начали работать в компании. Это важный показатель эффективности программы и достижения высоких результатов.
«30 лет назад я был бы счастлив получить то, что вы получаете в этой программе. Это сэкономит вам 5 лет жизни: вам не придется думать о том, к кому обратиться, в какой сфере работать, какую рабочую среду искать... Пять лет – это значительный срок. Вы будете работать с одной из лучших команд профессионалов в сфере телекоммуникаций и у вас будет уникальная возможность перенять опыт и знания у профессионалов высочайшего класса в формате командной работы, что невозможно в рамках академического образования», — сказал Армен Аветисян, генеральный директор Вива-МТС.
Готовность Вива-МТС делиться своим опытом является значительным вкладом в дело укрепления отношений между сотрудниками и работодателем. Студенты этого потока «Viva University» окончат обучение в конце года. Полученный опыт и знания позволят им найти место на рынке труда и добиться высоких результатов. Кроме того, при наличии вакансий по соответствующим направлениям лучшие из них будут обеспечены работой в Вива-МТС.
В текущем году 44 студента из разных вузов приняли участие в двух этапах двухмесячных курсов как в Ереване, так и в регионах. Участники первого этапа специализировались в сфере ИТ, продаж и обслуживания клиентов. Участники второго этапа подали заявки на обслуживание клиентов и сейчас проходят специализированные курсы в различных центрах обслуживания Вива-МТС.