17:03 | 16.10.23 | Նորություններ | 15473
«Յուքոմ» ընկերությունը շարունակում է ընդլայնել իր ֆիքսված ցանցը՝ այս տարի կառուցելով այն ոչ միայն Գորիսում, այլեւ Գավառում։
Այսուհետ նաեւ Գավառի ինչպես անհատ, այնպես էլ կորպորատիվ բաժանորդները կարող են օգտվել նորագույն տեխնոլոգիաների գործարկմամբ կառուցված օպտիկամանրաթելային ցանցի բոլոր առավելություններից։
Գավառցիները նույնպես կկարողանան միավորել իրենց ֆիքսված եւ շարժական կապի ծառայությունները մեկ փաթեթում եւ մինչեւ դեկտեմբերի 31-ը Unity 9000 մարզային փաթեթին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում ամսական ընդամենը 8000 դրամի դիմաց ստանալ մինչեւ 150 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210-ից ավելի հեռուստաալիք, 20 ԳԲ շարժական ինտերնետ, ամենահայտնի բջջային հավելվածներից օգտվելու հնարավորություն՝ առանց մեգաբայթերի սպառման, եւ 1000 րոպե դեպի տեղական բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ եւ Կանադա զանգելու համար։
Ամենամեծ՝ Սուպեր Unity 20000 սակագնային փաթեթին է միացել Գավառի բնակիչ Դավիթ Մուրադյանը, որի ընտանիքը մեկ ընդհանուր փաթեթով 6 ամիս շարունակ անվճար կվայելի մինչեւ 500 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210+ հեռուստատեսային ալիքներ, այդ թվում՝ 4K որակի եւ կունենա հնարավորություն ձեռք բերելու հատուկ գին ունեցող մինչեւ 4 Սուպեր SIM-քարտ՝ շատ րոպեներով ու մեգաբայթերով։ Բացի այդ, Դավթի ընտանիքն ստացել է նաեւ նորագույն սերնդի Wi-Fi 6 սարք, որը կապահովի տան ինտերնետի ավելի արագ ու սահուն փորձառություն։
«Այսօր կյանքն ստիպում է, որ ընտանիքում լինի թե՛ ինտերնետ կապ, թե՛ հեռախոսակապ, թե՛ հեռուստատեսություն։ Ուրախ եմ, որ Յուքոմը հասանելի է դարձնում մարզերում հենց մարզային Unity-ն», - նշել է Գավառում «Յուքոմի» Սուպեր Unity փաթեթին միացած բաժանորդ Դավիթ Մուրադյանը։
«Մենք խոստացել ենք մեր սիրելի բաժանորդներին, որ այս տարվա ընթացքում «Յուքոմ» ընկերությունն ընդլայնելու է ֆիքսված ցանցը՝ մուտք գործելով մարզային քաղաքներ։ Դուք ականատեսն եղաք ցանցի կառուցմանը Գորիսում, իսկ հիմա արդեն Գավառում։ Առջեւում դեռ շատ քաղաքներ ու աշխատանք կա։ Ընդգծեմ, որ Գավառի մեր ապագա բաժանորդների համար ունենք երկու հատուկ առաջարկ։ Միանալով Unity 7000 կամ Unity 9000 մարզային փաթեթներից որեւէ մեկին 12 ամսով՝ բաժանորդները 3 ամիս անվճար կօգտվեն ծառայությունից։ Ավելին, Unity 9000-ին 12 ամսով միանալու դեպքում ամսավճարը կկազմի 8000 դրամ՝ 9000-ի փոխարեն: Խորհուրդ եմ տալիս մեր ապագա բոլոր բաժանորդներին միանալ Յուքոմին ու վայելել բոլոր ծառայությունները», - մանրամասնել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Գավառում Ռալֆ Յիրիկյանն այցելել է նաեւ Գավառի պետական համալսարան, որի հարյուրավոր ուսանողները հնարավորություն են ստացել հենց իրենց կրթօջախում անվճար օգտվել Ucom-ի գերարագ ինտերնետից, որն առկա է համալսարանի բոլոր մասնաշենքերում։
«Գավառի պետական համալսարանի անունից խորին երախտագիտություն եմ հայտնում «Յուքոմ» ընկերությանը, ի դեմս գլխավոր տնօրեն պարոն Ռալֆ Յիրիկյանի՝ համալսարանի ուսանողների, դասախոսների, աշխատակազմի, հյուրերի համար հուսալի եւ գերարագ, անվճար համացանցային հասանելիություն ապահովելու, դրանով իսկ՝ կրթական, գիտահետազոտական գործընթացներում ժամանակակից տեղեկատվական հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորություններն արդյունավետ օգտագործելու եւ, իհարկե, հանրային ծառայությունների ոլորտում աշխատանքի նոր մշակույթ արմատավորելու համար», - նշել է Գավառի պետական համալսարանի ռեկտոր Ռուզաննա Հակոբյանը։

17:03 | 16.10.23 | News | 15488
As a result, both individual and corporate subscribers in Gavar can now enjoy the benefits of the Ucom fiber optic network, which is built using the latest technologies.
Residents of Gavar also have the option to combine fixed and mobile communication services in a single package. Moreover, if they subscribe to the regional Unity 9000 package for 12 months until December 31, they will pay only 8,000 drams per month. This package grants them access to home internet with speeds of up to 150 Mbit/sec, the ability to watch content from over 210 TV channels, 20 GB of mobile internet, and the opportunity to use the most popular mobile applications without consumption of megabytes from their main data bundle. Additionally, the package includes 1000 minutes to call all local networks, the USA, and Canada.
Gavar resident David Muradyan has subscribed to the largest tariff package, "Super Unity 20,000." Over the next 6 months, his family will enjoy complimentary access to home internet with speeds of up to 500 Mbit/s, access to 210+ TV channels, including those in 4K quality. Additionally, they will have the opportunity to purchase up to 4 Super SIM cards at a special price, offering an abundance of minutes and megabytes. As a bonus, David's family has also received the latest Wi-Fi 6 device, ensuring faster and smoother internet access at home.
“Modern-day realities necessitate that every family secures an internet connection, telephone communication, and multi-channel television for their close ones. I'm pleased that Ucom offers regional Unity services in my home town," stated David Muradyan, a subscriber of the Ucom’s Super Unity package in Gavar.
"We promised our valued subscribers that Ucom would expand its fixed network to cover regional cities this year. You've witnessed the network expansion in Goris, and now we're proud to extend it to Gavar. However, there is still much work to be done, with more cities in our plans. I'd like to highlight two special offers for our future subscribers in Gavar. If you sign up for one of our regional packages, Unity 7000 or Unity 9000, for 12 months, you will enjoy three months of free services. Furthermore, by subscribing to Unity 9000 for 12 months, the monthly fee will be reduced to only 8,000 drams instead of 9,000. I strongly encourage all our prospective subscribers to choose Ucom and benefit from our convergent offer," explained Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
During his visit to Gavar, Ralph Yirikian also toured Gavar State University, where hundreds of students were granted the privilege of free high-speed internet access from Ucom within the university premises and all its buildings.
“On behalf of Gavar State University, I extend my heartfelt gratitude to Ucom, represented by its Director General Mr. Ralph Yirikian, for providing reliable, high-speed, free internet access to students, teachers, staff, and guests of the university. This initiative ensures access to modern information and communications for educational and research purposes, allowing us to effectively utilize telecommunication technologies. It also fosters a new culture of public services. Thank you very much for our cooperation," said Rector of Gavar State University Ruzanna Hakobyan.