17:03 | 16.10.23 | Նորություններ | 15473
«Յուքոմ» ընկերությունը շարունակում է ընդլայնել իր ֆիքսված ցանցը՝ այս տարի կառուցելով այն ոչ միայն Գորիսում, այլեւ Գավառում։
Այսուհետ նաեւ Գավառի ինչպես անհատ, այնպես էլ կորպորատիվ բաժանորդները կարող են օգտվել նորագույն տեխնոլոգիաների գործարկմամբ կառուցված օպտիկամանրաթելային ցանցի բոլոր առավելություններից։
Գավառցիները նույնպես կկարողանան միավորել իրենց ֆիքսված եւ շարժական կապի ծառայությունները մեկ փաթեթում եւ մինչեւ դեկտեմբերի 31-ը Unity 9000 մարզային փաթեթին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում ամսական ընդամենը 8000 դրամի դիմաց ստանալ մինչեւ 150 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210-ից ավելի հեռուստաալիք, 20 ԳԲ շարժական ինտերնետ, ամենահայտնի բջջային հավելվածներից օգտվելու հնարավորություն՝ առանց մեգաբայթերի սպառման, եւ 1000 րոպե դեպի տեղական բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ եւ Կանադա զանգելու համար։
Ամենամեծ՝ Սուպեր Unity 20000 սակագնային փաթեթին է միացել Գավառի բնակիչ Դավիթ Մուրադյանը, որի ընտանիքը մեկ ընդհանուր փաթեթով 6 ամիս շարունակ անվճար կվայելի մինչեւ 500 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210+ հեռուստատեսային ալիքներ, այդ թվում՝ 4K որակի եւ կունենա հնարավորություն ձեռք բերելու հատուկ գին ունեցող մինչեւ 4 Սուպեր SIM-քարտ՝ շատ րոպեներով ու մեգաբայթերով։ Բացի այդ, Դավթի ընտանիքն ստացել է նաեւ նորագույն սերնդի Wi-Fi 6 սարք, որը կապահովի տան ինտերնետի ավելի արագ ու սահուն փորձառություն։
«Այսօր կյանքն ստիպում է, որ ընտանիքում լինի թե՛ ինտերնետ կապ, թե՛ հեռախոսակապ, թե՛ հեռուստատեսություն։ Ուրախ եմ, որ Յուքոմը հասանելի է դարձնում մարզերում հենց մարզային Unity-ն», - նշել է Գավառում «Յուքոմի» Սուպեր Unity փաթեթին միացած բաժանորդ Դավիթ Մուրադյանը։
«Մենք խոստացել ենք մեր սիրելի բաժանորդներին, որ այս տարվա ընթացքում «Յուքոմ» ընկերությունն ընդլայնելու է ֆիքսված ցանցը՝ մուտք գործելով մարզային քաղաքներ։ Դուք ականատեսն եղաք ցանցի կառուցմանը Գորիսում, իսկ հիմա արդեն Գավառում։ Առջեւում դեռ շատ քաղաքներ ու աշխատանք կա։ Ընդգծեմ, որ Գավառի մեր ապագա բաժանորդների համար ունենք երկու հատուկ առաջարկ։ Միանալով Unity 7000 կամ Unity 9000 մարզային փաթեթներից որեւէ մեկին 12 ամսով՝ բաժանորդները 3 ամիս անվճար կօգտվեն ծառայությունից։ Ավելին, Unity 9000-ին 12 ամսով միանալու դեպքում ամսավճարը կկազմի 8000 դրամ՝ 9000-ի փոխարեն: Խորհուրդ եմ տալիս մեր ապագա բոլոր բաժանորդներին միանալ Յուքոմին ու վայելել բոլոր ծառայությունները», - մանրամասնել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Գավառում Ռալֆ Յիրիկյանն այցելել է նաեւ Գավառի պետական համալսարան, որի հարյուրավոր ուսանողները հնարավորություն են ստացել հենց իրենց կրթօջախում անվճար օգտվել Ucom-ի գերարագ ինտերնետից, որն առկա է համալսարանի բոլոր մասնաշենքերում։
«Գավառի պետական համալսարանի անունից խորին երախտագիտություն եմ հայտնում «Յուքոմ» ընկերությանը, ի դեմս գլխավոր տնօրեն պարոն Ռալֆ Յիրիկյանի՝ համալսարանի ուսանողների, դասախոսների, աշխատակազմի, հյուրերի համար հուսալի եւ գերարագ, անվճար համացանցային հասանելիություն ապահովելու, դրանով իսկ՝ կրթական, գիտահետազոտական գործընթացներում ժամանակակից տեղեկատվական հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորություններն արդյունավետ օգտագործելու եւ, իհարկե, հանրային ծառայությունների ոլորտում աշխատանքի նոր մշակույթ արմատավորելու համար», - նշել է Գավառի պետական համալսարանի ռեկտոր Ռուզաննա Հակոբյանը։

Компания Ucom продолжает расширять свою фиксированную сеть, в этом году проложив ее не только в Горисе, но и в Гаваре.
Отныне как индивидуальные, так и корпоративные абоненты в Гаваре смогут воспользоваться всеми преимуществами построенной при использовании новейших технологий оптоволоконной сети Ucom.
Жители Гавара тоже смогут объединить услуги фиксированной и мобильной связи в едином пакете, а если подпишутся на региональный пакет Unity 9000 на 12 месяцев до 31 декабря, то всего за 8000 драмов в месяц они получат доступ к домашнему интернету со скоростью до 150 Мбит/сек, смогут просматривать контент свыше 210 телеканалов, получать 20 ГБ мобильного интернета и будут иметь возможность воспользоваться самыми популярными мобильными приложениями, не расходуя при этом мегабайты из основного пакета, а также получат 1000 минут для звонков во все местные сети, США и Канаду.
К крупнейшему тарифному пакету «Супер Unity 20 000» пoдключился житель Гавара Давид Мурадян, семья которого в течение 6 месяцев воспользуется бесплатным доступом к домашнему интернету со скоростью до 500 Мбит/с, к 210+ телеканалам, в том числе качества 4К, а также получит возможность приобрести до 4-х Super SIM-карт по специальной цене с большим количеством минут и мегабайтов. Кроме того, семья Давида также получила новейшее устройство Wi-Fi 6, которое обеспечит более быстрый и плавный домашний доступ в интернет.
«Современные реалии обязывают любую семью обеспечить для себя подключение к интернету, телефонную связь и многоканальное телевидение. Я рад, что Ucom делает региональную услугу Unity доступной именно в марзах", - отметил Давид Мурадян, абонент, подключившийся к пакету Super Unity от Ucom в Гаваре.
«Мы пообещали нашим дорогим абонентам, что в течение этого года компания Ucom расширит фиксированную сеть за счет выхода в региональные города. Вы были свидетелями строительства сети в Горисе, а теперь уже и в Гаваре. Впереди еще много городов и работы. Хочу подчеркнуть, что у нас есть два специальных предложения для наших будущих абонентов в Гаваре. Подключившись к любому из региональных пакетов Unity 7000 либо Unity 9000 на 12 месяцев, абоненты бесплатно воспользуются услугами в течение 3 месяцев. Более того, если вы подключитесь к Unity 9000 на 12 месяцев, ежемесячная плата составит всего 8000 драмов вместо 9000. Настоятельно рекомендую всем нашим будущим абонентам подключаться к Ucom и пользоваться всеми услугами связи», - пояснил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В рамках своего визита в Гавар Ральф Йирикян также посетил Гаварский государственный университет, сотни студентов которого получили возможность бесплатно пользоваться высокоскоростным интернетом от Ucom непосредственно в стенах alma mater, причем во всех корпусах университета.
«От имени Гаварского государственного университета выражаю глубокую благодарность компании Ucom, в лице генерального директора господина Ральфа Йирикяна, за предоставление надежного, высокоскоростного, бесплатного доступа в интернет для студентов, преподавателей, сотрудников и гостей университета, тем самым обеспечив доступ к современной информации и коммуникациям в образовательном и научно-исследовательском процессах, что позволит эффективно использовать возможности, предоставляемые посредством телекоммуникационных технологий, и, конечно же, за укоренение новой культуры работы в сфере общественных услуг. Большое спасибо за наше сотрудничество», - сказала ректор Гаварского государственного университета Рузанна Акопян.