11:42 | 14.07.23 | Նորություններ | 15893
«Միանալով նախագծին՝ դուք կտիրապետեք ոլորտի լավագույն ժամանակակից մեթոդաբանությանն ու back-end ծրագրավորման best practice-ներին, ինչպես նաև կփորձեք ձեր ուժերը բարդ առաջադրանքներում, որոնք հիմնված են կիրառական օրինակների վրա։ Ձեզ հնարավորություն կտրվի նաև, միանալով ոլորտի մասնագիտական համայնքին, աշխատել փորձառու մենտորների ղեկավարությամբ։
Մեզ մոտ ուսուցումն օֆլայն է, այնպես որ կարող եք անձամբ ներկայացնել և քննարկել ձեր նախագծերը, խորհրդակցել ծրագրի գործընկերների, իսկ ավելի ուշ՝ մենթորների հետ» - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ծրագիրը վեցամսյա է՝ 3 ամիս երեկոյան ուսուցում և 3 ամիս աշխատանք՝ անձնական մենտորի ղեկավարությամբ։ Կրթությունը հայերեն է։ Engineering Deep Dive ծրագրին մասնակցությունն անվճար է (Yandex-ը հոգում է բոլոր ծախսերը):
Ծրագիրը նախատեսված է 6 ամսից մինչև 2 տարվա աշխատանքային փորձ ունեցող ծրագրավորողների համար: Այն շրջանավարտները, որոնք կդրսևորեն բարձր առաջադիմություն և բարեհաջող կավարտեն ծրագիրը, հնարավորություն կունենան միանալու Yandex-ի թիմին։

11:42 | 14.07.23 | Новости | 16226
«Присоединяясь к проекту, вы освоите лучшие в отрасли современные методологии и лучшие практики back-end программирования, а также попробуете свои силы в решении сложных задач. Вам будет предоставлена возможность присоединиться к профессиональному сообществу отрасли и работать под руководством опытных менторов.
Обучение у нас проходит офлайн, поэтому вы можете лично презентовать и обсуждать свои проекты, консультироваться с партнерами по проекту, а - позже и с менторами», - говорится в сообщении Armenian Code Academy.
Программа рассчитана на полгода: 3 месяца вечернего обучения и 3 месяца работы под руководством персонального ментора. Обучение проводится на армянском языке.
Участие в программе Engineering Deep Dive бесплатное (Yandex покрывает все расходы).
Программа рассчитана на программистов с опытом работы от 6 месяцев до 2 лет. Выпускники, показавшие хорошие результаты и успешно завершившие программу, получат возможность присоединиться к команде Yandex.