MY.GAMES խաղերի մշակող միջազգային ընկերությունը, որի գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Ամստերդամում, գրասենյակ է բացել Հայաստանում։
Երեւանում նոր գրասենյակի գործունեությունը կենտրոնանալու է պրոդուկտի մշակման եւ խաղերի գործընթացների վրա: Ընկերությունն ունի մեկ միլիարդից ավելի գրանցված օգտվող ամբողջ աշխարհում: Ընկերությունը խաղեր է մշակում բջջային սարքերի, համակարգիչների եւ կոնսուլների համար: Ընկերության թողարկած պրոդուկտների թվում են War Robots, Hustle Castle, Rush Royale, Left to Survive խաղերը։ Ընկերությունը միավորում է մեկ տասնյակից ավելի ստուդիա։
«Հայաստանում մեր նոր գրասենյակի բացումը ռազմավարական քայլ է։ Այն նպատակ ունի աջակցել համաշխարհային աճին եւ ներգրավել տաղանդներ: MY.GAMES թիմն աշխատում է հեռակա կարգով ամբողջ աշխարհում, ուստի մենք մշտապես փնտրում ենք բարձր որակավորում ունեցող մասնագետներ տարբեր տարածաշրջաններում: Մեր նպատակն է մշակել այնպիսի պրոդուկտներ, որոնք կսիրեն գեյմերներն ամբողջ աշխարհում»,- նշել է ընկերության գործադիր տնօրեն Վլադիմիր Նիկոլսկին:
MY.GAMES-ը գրասենյակներ ունի Հոլանդիայում, Կիպրոսում, Վրաստանում, Թուրքիայում եւ ԱՄԷ-ում։ 2020 թվականից ի վեր MY.GAMES-ի աշխատակիցների ավելի քան 90%-ն աշխատում է հեռակա կարգով աշխարհի տարբեր ծայրերից, եւ ընկերությունը շարունակում է բացել տարածաշրջանային կենտրոններ, որտեղ աշխատակիցները կարող են հանդիպել եւ աշխատել միասին:

16:40 | 25.05.23 | News | 13385
MY.GAMES, a leading international video game developer and publisher headquartered in Amsterdam, has announced the opening of a new office in Armenia.
Located in the capital city of Yerevan, the new office will focus on product development and game operations. MY.GAMES has more than one billion registered users worldwide. The company develops games for mobile, PС and console platforms. War Robots, Hustle Castle, Rush Royale, Left to Survive, and many other games are produced by MY.GAMES. The company unites over a dozen development studios.
“The opening of our new office in Armenia is a strategic move aimed at supporting global growth and reaching a broader talent pool. MY.GAMES’s team works remotely globally, and we are continuously looking for highly skilled professionals across various regions to enrich our team’s expertise and create products that gamers around the world will love,” said Vladimir Nikolsky, CEO of MY.GAMES.
MY.GAMES already has headquarters in Amsterdam and regional hubs in Cyprus, Georgia, Turkey, and UAE. Since 2020, more than 90% of MY.GAMES staff have been working remotely globally, and the company also remains committed to supporting employees by opening more regional hubs where they can meet and collaborate.