MY.GAMES խաղերի մշակող միջազգային ընկերությունը, որի գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Ամստերդամում, գրասենյակ է բացել Հայաստանում։
Երեւանում նոր գրասենյակի գործունեությունը կենտրոնանալու է պրոդուկտի մշակման եւ խաղերի գործընթացների վրա: Ընկերությունն ունի մեկ միլիարդից ավելի գրանցված օգտվող ամբողջ աշխարհում: Ընկերությունը խաղեր է մշակում բջջային սարքերի, համակարգիչների եւ կոնսուլների համար: Ընկերության թողարկած պրոդուկտների թվում են War Robots, Hustle Castle, Rush Royale, Left to Survive խաղերը։ Ընկերությունը միավորում է մեկ տասնյակից ավելի ստուդիա։
«Հայաստանում մեր նոր գրասենյակի բացումը ռազմավարական քայլ է։ Այն նպատակ ունի աջակցել համաշխարհային աճին եւ ներգրավել տաղանդներ: MY.GAMES թիմն աշխատում է հեռակա կարգով ամբողջ աշխարհում, ուստի մենք մշտապես փնտրում ենք բարձր որակավորում ունեցող մասնագետներ տարբեր տարածաշրջաններում: Մեր նպատակն է մշակել այնպիսի պրոդուկտներ, որոնք կսիրեն գեյմերներն ամբողջ աշխարհում»,- նշել է ընկերության գործադիր տնօրեն Վլադիմիր Նիկոլսկին:
MY.GAMES-ը գրասենյակներ ունի Հոլանդիայում, Կիպրոսում, Վրաստանում, Թուրքիայում եւ ԱՄԷ-ում։ 2020 թվականից ի վեր MY.GAMES-ի աշխատակիցների ավելի քան 90%-ն աշխատում է հեռակա կարգով աշխարհի տարբեր ծայրերից, եւ ընկերությունը շարունակում է բացել տարածաշրջանային կենտրոններ, որտեղ աշխատակիցները կարող են հանդիպել եւ աշխատել միասին:

16:40 | 25.05.23 | Новости | 17075
Международный разработчик и издатель игр MY.GAMES, штаб-квартира которого находится в Амстердаме, объявил об открытии офиса в Армении.
Деятельность нового офиса в Ереване будет сосредоточена на разработке продуктов и игровых операций. У компании более миллиарда зарегистрированных пользователей по всему миру. Компания разрабатывает игры для мобильных, ПК и консолей. Среди продуктов, которые выпускает компания, игры War Robots, Hustle Castle, Rush Royale, Left to Survive. Компания объединяет более десятка студий.
«Открытие нашего нового офиса в Армении - это стратегический шаг.  Он направлен на поддержку глобального роста и привлечение талантливых специалистов. Команда MY.GAMES работает удаленно по всему миру, поэтому мы находимся в непрерывном поиске высококвалифицированных специалистов в различных регионах. Наша цель - обогатить опыт команды и создавать продукты, которые будут нравиться геймерам по всему миру»,- объясняет генеральный директор MY.GAMES Владимир Никольский.
MY.GAMES имеет офисы в Голландии, на Кипре, в Грузии, Турции и ОАЭ. С 2020 года более 90% сотрудников MY.GAMES работают удаленно из разных уголков мира, и компания продолжает открывать региональные центры, где сотрудники могут встречаться и совместно работать.