Ռալֆ Յիրիկյանը նշանակվել է Ucom-ի տնօրեն
«ՄՏՍ Հայաստան» ընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ով ընկերությունը գլխավորել է 2004 թվականին այն հիմնադրելու պահից ի վեր եւ որի ղեկավարությամբ Վիվա-ՄՏՍ-ը դարձել է Հայաստանում հեռահաղորդակցության ոլորտի անվիճելի առաջատար, լքում է ընկերությունը՝ գործարար այլ նախագծերով զբաղվելու համար»:
«Տնօրենների խորհրդի անունից խորին շնորհակալություն եմ հայտնում Արա Խաչատրյանին՝ «Յուքոմ»-ի համար օրինակելի առաջնորդ լինելու համար: Պաշտոնավարման ընթացքում նա կարողացավ «Յուքոմ»-ը դարձնել ավելի լավը՝ բարելավելով հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների որակը եւ բարձրացնելով ընկերության գործառնական արդյունավետությունը»,- ասել է  Ucom տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը։
Արա Խաչատրյանը գլխավոր տնօրենի պաշտոնն ստանձնել էր 2020 թվականի ապրիլից:
«Ինձ համար մեծագույն պատիվ եւ պատասխանատվություն էր ծառայել մարդկանց, բաժանորդներին եւ Ucom-ի թիմին որպես գլխավոր տնօրեն։ Մենք միասին մուտք  գործեցինք աննախադեպ աճի դարաշրջան՝ միաժամանակ հավատարիմ մնալով մեր հիմնական, մարդակենտրոն արժեքներին ու առաքելությանը: Հպարտ եմ, որ աշխատել եմ «Յուքոմ»-ի մարդկանց հետ, որոնք ցուցաբերել են մեծ նվիրվածություն՝ օգնելով առաջ տանել ընկերությունը վերափոխման  ընթացքում»,- ասել է Արա Խաչատրյանը։
«Վստահ ենք, որ Ռալֆ Յիրիկյանի կողմից  «Յուքոմ»-ի  առաջնորդության ստանձնումը պատմական ու նշանակալի իրադարձություն է ընկերության համար: Ռալֆ Յիրիկյանը ոգեշնչող, աշխատասեր եւ վճռական առաջնորդ է, որը գիտի՝ ինչպես բացահայտել եւ խթանել աճը: Ավելին՝ Ռալֆը մարդկային անփոխարինելի եւ կառավարչական բարձր որակներ ունեցող անհատականություն է, որը կարողանում է հեշտությամբ եւ արագորեն հաղորդակցվել  թիմի անդամների հետ։ Տնօրենների խորհուրդը մեծապես վստահում է Ռալֆ Յիրիկյանի փորձին ու ինստիտուցիոնալ գիտելիքին` երկարաժամկետ հեռանկարում «Յուքոմ»-ի շարունակական առաջընթացն ապահովելու եւ շուկայում առաջատարի դիրքը պահպանելու  համար», - ասել է Տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը:

Ральф Йирикян назначен директором Ucom
«Прежний генеральный директор МТС Армения Ральф Йирикян, который возглавлял компанию с момента ее основания в 2004 году, и под чьим руководством Вива-МТС стала лидером телекоммуникационного бизнеса в стране, покидает компанию, чтобы сосредоточиться на других бизнес-проектах».
«От лица Совета директоров я хотел бы выразить глубочайшую благодарность Ара Хачатряну за то, что он был образцовым руководителем компании Ucom. За время руководства ему удалось сделать нашу компанию лучше, повысив уровень взаимодействия с абонентами и добившись высоких операционных показателей», - отметил председатель Совета директоров Ucom Гурген Хачатрян.
Ара Хачатрян занимал должность генерального директора с апреля 2020 года.
«Для меня было огромной честью и привилегией служить людям, абонентам и команде Ucom в качестве генерального директора. Вместе мы вступили в эру беспрецедентного роста, в то же время оставаясь верными нашим ключевым ценностям и миссии, в основе которых лежат интересы людей. Я искренне горжусь тем, что мне посчастливилось работать с такими замечательными людьми, чья самоотдача и преданность общему делу вели нас вперед на пути усовершенствования компании», - сказал Ара Хачатрян.
«Мы уверены, что в столь важный момент в истории нашей компании бразды правления должны перейти в руки именно такого лидера, каковым является Ральф Йирикян. Он обладает решимостью и усердием, способностью вдохновлять других и поразительным умением находить возможности достижения максимального роста. Кроме того, благодаря удивительному обаянию, Ральф легко находит общий язык с людьми, что способствует открытому и искреннему взаимодействию в команде. Он идеально подходит на роль человека, которому предстоит продолжить возведение Ucom к высотам, а его деловое чутье и превосходные организационные качества обеспечат Ucom исключительные преимущества в долгосрочной перспективе», - подчеркнул Гурген Хачатрян.