14:02 | 28.10.22 | Նորություններ | 13228
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպության համատեղ ջանքերով աշնանը 20 000 ծառ կտնկվի:
Նշվում է, որ կլիմայի փոփոխությունը լուրջ մարտահրավեր է դարձել աշխարհի համար: Դրանից զերծ չէ նաեւ տարածաշրջանում անտառների մակերեսով վերջին տեղը զբաղեցնող Հայաստանը:
Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր Վիվա-ՄՏՍ-ը արդեն 17 տարի Հայաստանի տարբեր մարզերում բնապահպանական նշանակության ծրագրեր է իրականացնում։
Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանն անվանական ծառ է տնկել «Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպության՝ Լոռու մարզում գործող «Պենժամին Գումուշճեան» տնկարանում կազմակերպված շրջայցի ընթացքում։ Լոռու մարզի Ջրաշեն-2՝ դեռեւս լերկ 6 հա տարածքում այս աշնանը կտնկվի 20 000 ծառ: Ծառատունկին կմասնակցեն նաեւ Վիվա-ՄՏՍ-ի աշխատակիցները:
«ՏՀՏ ոլորտի նպատակները հստակ են. դա տեխնոլոգիաների անդադար զարգացումն ու կիրառումն է մարդու եւ բիզնեսի կարիքների համար: Մենք ջանք չենք խնայում այս ոլորտում առաջատարը լինելու համար: Իսկ բնապահպանության հարցում մոտեցումն այլ է: Միջամտությունը շրջակա միջավայրին պետք է համահունչ լինի բնության զարգացման օրենքներին: Համայնքների կայուն զարգացումը, բնության հետ ներդաշնակ ապրելու անհրաժեշտությունը պարտավորեցնում են պատասխանատվությամբ վերաբերվել մեր գործունեությանը: Եթե մենք այսօր անտարբերության մատնենք խնդիրները, վաղը դրանց հետեւանքները կարող են զգալ մեր երեխաները: Այն, ինչ անում ենք, կարեւոր է էկոհամակարգի պահպանության համար: Բնապահպանական մեր գործունեությունը միտված է արդյունքներ ապահովելուն երկարաժամկետ կտրվածքով», - ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Ծառատունկի եւ խնամքի շրջանում այս տարի հիմնական «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպության աշխատողներին է միացել շուրջ 250 հոգի՝ դարձյալ Լոռու մարզից։

14:02 | 28.10.22 | News | 13008
With the joint efforts of Viva-MTS and "My Forest Armenia" environmental NGO, 20,000 trees will be planted in the fall.
It is noted that climate change has become a serious challenge for the world. Armenia, the last in terms of percentage of forest cover in the region, is not free from it either.
For 17 years already, Viva-MTS, implementing projects of environmental importance in different regions of Armenia will not remain indifferent this year either.
The start of the new cooperation was given by a tour organized by "My Forest Armenia" organization in "Benjamin Gumuchdjian" nursery operating in Lori Region, during which Viva-MTS General Director Armen Avetisian planted a name tree in "Guests' Alley". This fall, 20,000 trees will be planted in the 6 ha area of empty mountain, called Jarshen-2. Viva-MTS employees will also take part in the tree planting.
“The goals of information and communication technologies are clear - this is the continuous development of technologies and their implementation for the needs of a person and business. Here we try to maintain leadership positions. The sustainable development of communities, the need to live in harmony with nature oblige us to be responsible in our activities. If we neglect today's problems, tomorrow their consequences may affect our children. What we do is important for the conservation of ecosystems. And our activities in the field of environmental protection are aimed at results in the long term,” Viva-MTS General Director Armen Avetisian said.
Around 250 people, again from Lori region, joined the workers of non-governmental organization "My forest Armenia" during the planting and maintenance period.