ԹԻՄ ընկերությունը հայտարարել է, որ հոկտեմբերի 29-ին հաջողությամբ փակվել է «ԹԻՄ» ՍՊԸ-ի կողմից «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ 100% բաժնետոմսերի ձեռքբերման գործարքը։
Շուրջ կես տարի տեւած լարված աշխատանքի շնորհիվ կողմերին հաջողվեց այս բարդ ժամանակահատվածում կնքել գործարքը։
«Մենք «Թիմ» ՍՊԸ-ում մեր անձնական պատասխանատվություն ենք զգում օգնելու մեր երկրին այս դժվարին ժամանակահատվածում: «Թիմ» ՍՊԸ եւ «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ աշխատակիցներից կազմավորված մեր նոր եւ մեծ ընտանիքում յուրաքանչյուր աշխատակից, համոզված եմ, ջանք չի խնայի աշխատելու եւ ստեղծելու հայկական տեխնոլոգիական հրաշք ի նպաստ հայրենիքի»,- նշել է Team Telecom Armenia-ի համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Компания «Тим» объявила, что 29 октября успешно заключена сделка по приобретению ею 100% акций ЗАО «Веон Армения».
Благодаря напряженной работе, которая длилась около полугода, сторонам удалось заключить сделку в этот непростой период.
«ООО «Тим» чувствует свою личную ответственность в оказании поддержки нашей стране в это трудное время. Уверен, что каждый сотрудник нашей новой и большой семьи, созданной сотрудниками ООО«Тим» и ЗАО «Веон Армения», не пожалеет сил, чтобы работать и творить технологические чудеса на благо нашей Родины»,- сказал соучредитель и генеральный директор «Тим Телеком Армения» Айк Есаян.