14:05 | 18.10.20 | Նորություններ | 61661
Վիվա-ՄՏՍ-ը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի՝ իրավապահ մարմինների կողմից բերման ենթարկվելու, քննության, իրավական որեւիցե գործընթացում կամ գործում ներգրավվածության, առավել եւս հանցավոր արարքներում նրա մեղսակցության վերաբերյալ տեղեկություններն ամբողջությամբ կեղծ են, մտացածին եւ իրականությանը չհամապատասխանող:
«Ռալֆ Յիրիկյանն ինչպես նախկինում, այնպես էլ այժմ, իրականացնում է իր առօրյա մասնագիտական ու կառավարչական գործառույթները:
Ափսոսում ենք, որ այն ժամանակ, երբ հասարակության ուշադրության կենտրոնում Արցախն է, ստիպված ենք տարածել այսօրինակ պարզաբանում եւ հերքում՝ ի պատասխան Վիվա-ՄՏՍ ընկերության եւ դրա գլխավոր տնօրենի բարի համբավն ու արժանապատվությունն արատավորող զրպարտանքին:
Միաժամանակ, հաշվի առնելով կապի ոլորտի ռազմավարական նշանակությունն առկա իրավիճակում եւ առհասարակ, կոչ ենք անում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությանն ու ՀՀ ոստիկանությանըուշադրության ներքո պահել նման զրպարտանքի աղբյուրները եւ տարածողներին՝ դրանց իրական նպատակները բացահայտելու եւ ըստ անհրաժեշտության համարժեք իրավական միջոցներ ձեռնարկելու նպատակով»,- նշել են ընկերությունում:

14:05 | 18.10.20 | Новости | 61926
Вива-МТС официально сообщает, что информация об аресте, расследовании, участии в каком-либо судебном процессе, и особенно о соучастии в преступных действиях генерального директора компании Ральфа Йирикяна,   является абсолютной ложной и не соответствует действительности.
«Как в прошлом, так и сейчас, Ральф Йирикян выполняет свои повседневные профессиональные и управленческие обязанности.
Сожалеем, что в то время, когда Арцах находится в центре внимания общественности, мы вынуждены давать подобные разъяснения и опровержения в ответ на клевету, порочащую высокую репутацию и достоинство Вива-МТС и ее генерального директора.
В то же время, учитывая стратегическое значение сектора связи в сложившейся ситуации и в целом, мы призываем Службу национальной безопасности и Полицию Армении обратить пристальное внимание на источники и распространителей такой клеветы, чтобы раскрыть их истинные цели и принять соответствующие правовые меры» - заявили в компании Вива-МТС.