14:05 | 18.10.20 | Նորություններ | 61661
Վիվա-ՄՏՍ-ը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի՝ իրավապահ մարմինների կողմից բերման ենթարկվելու, քննության, իրավական որեւիցե գործընթացում կամ գործում ներգրավվածության, առավել եւս հանցավոր արարքներում նրա մեղսակցության վերաբերյալ տեղեկություններն ամբողջությամբ կեղծ են, մտացածին եւ իրականությանը չհամապատասխանող:
«Ռալֆ Յիրիկյանն ինչպես նախկինում, այնպես էլ այժմ, իրականացնում է իր առօրյա մասնագիտական ու կառավարչական գործառույթները:
Ափսոսում ենք, որ այն ժամանակ, երբ հասարակության ուշադրության կենտրոնում Արցախն է, ստիպված ենք տարածել այսօրինակ պարզաբանում եւ հերքում՝ ի պատասխան Վիվա-ՄՏՍ ընկերության եւ դրա գլխավոր տնօրենի բարի համբավն ու արժանապատվությունն արատավորող զրպարտանքին:
Միաժամանակ, հաշվի առնելով կապի ոլորտի ռազմավարական նշանակությունն առկա իրավիճակում եւ առհասարակ, կոչ ենք անում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությանն ու ՀՀ ոստիկանությանըուշադրության ներքո պահել նման զրպարտանքի աղբյուրները եւ տարածողներին՝ դրանց իրական նպատակները բացահայտելու եւ ըստ անհրաժեշտության համարժեք իրավական միջոցներ ձեռնարկելու նպատակով»,- նշել են ընկերությունում:

14:05 | 18.10.20 | News | 59373
Viva-MTS has officially announced that the reports about its General Manager Ralph Yirikian’s detention, interrogation, involvement in any legal process or case, especially complicity in criminal acts are completely false, imaginary and untrue.
“Ralph Yirikian, both in the past and now, carries out his daily professional and managerial functions.
We regret that while Artsakh is rightfully in the public spotlight, we have to issue such clarifications and denials in response to the slander that defames the good reputation and dignity of Viva-MTS and its General Manager.
At the same time, taking into account the strategic importance of the communications sector in the current situation and in general, we call on the Armenian National Security Service and the Police to pay attention to the sources and disseminators of such slander in order to identify their real goals and take appropriate legal measures.”