14:42 | 07.09.20 | Նորություններ | 15253
Բաժանորդի ինտերնետ արագության ավելացման նպատակով ընկերությունը մոդերնիզացրել է ընթացիկ 4G ցանցը Երեւան քաղաքի 29 կայաններում։ Եթե նախկինում ցանցի տեխնիկական թողունակությունը կազմում էր 187 Մբիթ/վրկ, ապա հիմա՝ ցանցը համապատասխանում է LTE գիգաբիթ ստանդարտին եւ արագությունը հասնում է 489 մբիթ/վրկ ։
«Beeline-ում մենք մշտապես զարգացնում ենք մեր ցանցերը՝ ձգտելով հնարավորինս բավարարել տեխնիկական առաջընթացին եւ մեր հաճախորդների աճող պահանջներին: Նոր ցանցը կապահովի շարժական ինտերնետի ամենաբարձր արագությունը, նույնիսկ մայրաքաղաքի ամենածանրաբեռնված տարածքներում եւ կդառնա ապագայում նոր ժամանակակից ծառայությունների հիմք»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նոր ցանցից կարող են օգտվել այն բաժանորդները, ովքեր ունեն գիգաբիթ LTE ստանդարտին համապատասխանող սմարթֆոններ, որոնք թույլ կտան բաժանորդին ունենալ երկու կամ ավելի անգամ արագ ներբեռնման արագություն՝ կախված ցանցի ծանրաբեռնվածությունից։ Գիգաբիթ LTE ստանդարտին համապատասխանում են, օրինակ՝ iPhone XR եւ Samsung-ի 8-րդ սերնդից սկսած սմարթֆոնները։

14:42 | 07.09.20 | Новости | 16714
Для увеличения скорости интернета абонента компания модернизировала действующую сеть 4G на 29 станциях Еревана. Если раньше пропускная способность сети составляла 187 Мбит/с, то теперь сеть соответствует гигабитному стандарту LTE и скорость достигает 489 Мбит/с.
«В Beeline мы постоянно развиваем наши сети, стремясь максимально удовлетворить растущие потребности наших клиентов и соответствовать техническому прогрессу. Новая сеть обеспечит высочайшую скорость мобильного интернета даже в самых населенных районах столицы, а в будущем станет основой новых современных услуг»,- сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Новую сеть могут использовать абоненты, у которых есть смартфоны стандарта Gigabit LTE, что позволит им иметь скорость загрузки в два и более раз выше, в зависимости от загрузки сети.