«ԹԻՄ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը
Այսօր` հուլիսի 10-ին կայացած նիստում, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը տվել է իր համաձայնությունը «ՎԵՈՆ Արմենիա» փակ բաժնետիրական ընկերության 100 տոկոս բաժնետոմսերը «ԹԻՄ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանն օտարելուն:
Նախօրեին` հուլիսի 9-ին կայացած իր նիստում ՀՀ տնտեսական պաշտպանության պետական հանձնաժողովն էր թույլատրել «ԹԻՄ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից «ՎԵՈՆ Արմենիա» փակ բաժնետիրական ընկերության 100 տոկոս բաժնետոմսերի ձեռքբերումը։
«ԹԻՄ»-ում հույս են հայտնել, որ շուտով կավարտվի պայմանագրային ձեւակերպումը եւ երկու կազմակերպությունների աշխատակիցները կմիավորեն իրենց մասնագիտական կարողություններն ու եռանդը՝ կառուցելու նոր, միասնական եւ հզոր կազմակերպություն։

18:30 | 10.07.20 | Новости | 21189
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) на сегодняшнем заседании одобрила отчуждение 100% акций ЗАО «ВЕОН Армения» компании «ТИМ»
Ранее, на заседании 9 июля Госкомиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) приняла решение разрешить слияние ЗАО «ВЕОН Армения» и ООО «ТИМ» - путем приобретения 100% акций.
В «ТИМ» выразили надежду, что в ближайшее время будет завершен процесс оформления договора, и сотрудники обеих компаний смогут объединить свои профессиональные навыки и усилия, чтобы построить новую, единую и мощную организацию.